Sestdienas vakarā noslēdzas pēdējo gadu vērienīgākais TV projekts – “Sarkanais mežs”

11.05.2019.

Kopš 2. marta LTV skatītājiem ir bijusi iespēja vērot pēdējo gadu vērienīgāko projektu Latvijas  televīzijās – simtgades daudzsēriju mākslas filmu "Sarkanais mežs". Sestdien, 11. maijā plkst. 21.25 LTV1 skatītāji varēs vērot stāsta atrisinājumu divās sērijās pēc kārtas.

Uz patiesiem notikumiem balstītais spiegu trilleris ir atklājis tādas Latvijas vēstures lappuses, kas līdz šim bijušas ja ne noklusētas, tad, pateicoties padomju propagandas darbam, izklāstītas vienpusēji vai sagrozīti.

Skatītāji un eksperti pauduši atzinīgus vārdus par filmas spraigo scenāriju un aktieru izvēli, saņemti arī konstruktīvi ieteikumi, tomēr skaidrs ir viens – simtgades daudzsēriju filma nav atstājusi vienaldzīgu nevienu, kurš ieskatījies un iedziļinājies "Sarkanā meža" notikumos.

Visas 12 sērijas nofilmētas 70 dienās, filmēšanas vajadzībām izmests loks pa visu Latviju, scenārijam piesaistīti zinoši vēsturnieki – Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane. Lai aktieri labāk spētu iejusties mežabrāļu lomās, viņi tikušies ar vēl dzīvajiem mežabrāļiem un mežameitām un apguvuši cīņas un šaušanas mākslas. Komanda saspringti meklējusi autentiskus rekvizītus un mākslas departaments tos radījis no jauna. Šo un simtiem citu mazāku un lielāku darbu paveikšana vairāk nekā 100 cilvēku kuplajai uzņemšanas komandai ļāva radīt skaudru un traģisku pēckara laika atveidi.

11. un 12. sērijā, kad uz Rīgu pošas PSRS mašīnbūves ministra vietnieks un Mihelsona un Sarguna uzdevums ir sargāt viņa drošību, Vitolds dodas satikt māsu. Veltai Londonā rodas aizdomas par Leonu un Silarājs saprot, cik smagā situācijā nonācis. Britu specdienests apjauš, ka starp viņiem ir nodevējs, un Vitolda nākotne ir neskaidra.

"Sarkanā meža" atrisinājums un pēdējās – noslēdzošās sērijas – sestdien, 11. maijā plkst. 21.25 LTV1 un REPLAY.lv, savukārt turpmāk visas "Sarkanā meža" epizodes būs pieejamas bez ierobežojumiem sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, un tās varēs noskatīties arī tie skatītāji, kuri lēmuši sagaidīt, kad visas sērijas tiks pārraidītas TV ēterā, lai vērotu visu stāstu bez pārtraukuma.

VISAS SĒRIJAS

Bijušā leģionāra Vitolda Reķa – lomā iejuties jaunais aktieris Jēkabs Reinis, viņa līgavu Veltu atveido Agnese Cīrule, un kopā ar viņiem galvenajās lomās iejūtas arī Dainis Grūbe un Jānis Vimba. Latvijas vēstnieku Lielbritānijā atveido leģendārais Uldis Dumpis, bet viņa kundzi spēlē Aurēlija Anužīte. Citās lomās iejūtas Jurijs Djakonovs, Elīna Vaska, Uldis Anže, Hermans Skučs, Pāvels Griškovs, Juris Žagars, Juris Kalniņš, Maija Doveika, Kaspars Gods, Imants Strads un citi.

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" idejas autors, režisors un mākslinieciskās koncepcijas autors ir Normunds Pucis, scenārija autori – Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisors inscenētājs – Armands Zvirbulis, galvenais operators – Uldis Jancis, vēstures konsultanti – Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane, mūzikas autors – Zigmārs Liepiņš, tērpu māksliniece – Evija Džonsone, izpildproducente – Kristīne Āboliņa, producente – Arta Ģiga.

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" projekts 2017. gadā uzvarēja LTV izsludinātajā simtgades seriāla  projektu konkursā. SIA "Red Dot Media" iepriekš bijusi iesaistīta LTV seriāla "Māja pie ezera" veidošanā, savukārt producentei Artai Ģigai ir pieredze arī citu liela mēroga televīzijas produktu realizēšanā. "Sarkanais mežs" tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200371
Mob. 26238231
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu