Simtgades klubu naktī 18. novembrī izklaides vietās aicina atskaņot pašmāju mūziku

06.10.2017.

Klubi un izklaides vietas visā Latvijā tiek aicinātas iesaisīties akcijā „Simtgades klubu nakts”, 18. novembra vakarā atskaņojot pašmāju mūziku un sniedzot saviem apmeklētājiem iespēju baudīt ēdienu no jubilejai īpaši veidotās ēdienkartes.

Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja jau otro gadu iedzīvina Latvijas 90. jubilejā aizsākto svētku svinēšanas tradīciju - 18. novembra naktī Latvijas klubos un izklaides vietās atskaņot pašmāju mūziku. 2008. gadā Klubu nakts noritēja ar devīzi “Atver svētkus”, un tajā piedalījās vairāk kā 50 izklaides vietas un klubi Latvijā un diasporā. Pagājušajā gadā jauniešu komiteja lēma par labu svētku svinēšanai dažādās izklaides vietās, un viņu aicinājumam piedalīties “Simtgades klubu naktī” galvaspilsētā atsaucās tādas vietas kā “Ezītis miglā”, “Četri balti krekli”, folkklubs "Ala", "Greenwood", "Limonāde", "Latvijas 1. Rokkafejnīca", “Tims Mints”, "Follow the rabbit", “Nabaklab”, "Kaļķu vārti" un "Hāgenskalna komūna". Tāpat 18.novembra vakarā pašmāju mūzika dejot un svinēt  gribētājus priecēja mūzikas klubā "Jelgavas krekli", Cēsu “Fonoklubs”, "Citāds bārs" un "Multiklubs" Valmierā, un  arī Londonā, klubā "Balzāmbārs” tika atksaņota īpaša Latvijas valsts jubilejas dziesmu izlase.

Publicitātes foto: Zelma Jēgere jeb VIŅA

Šogad “Simtgades klubu nakts” vēstnese ir latviešu repere Viņa jeb īstajā vārdā Zelma Jēgere. Zelma ne tikai informēs par klubu nakts aktualitātēm līdz 18. novembrim, bet arī valsts svētku vakarā veiks translācijas no dažādām izklaides vietām, vēstot par klubos notiekošo. Pati jaunā māksliniece Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas iniciatīvu vērtē kā pozītīvu, uzsverot svētku svinēšanas dažādības nozīmīgumu:

“Latvijas dzimšanas dienā mēs aizejam lāpu gājienā, noliekam svecīti, taču ņemot vērā, ka laiks vairs nav tik silts, lielākajai daļai svinības parasti turpinās klubos. Patriotisma sajūta manāmi sarūk, iesoļojot vietās, kur skan angļu, krievu, amerikāņu hiti uz pilnu jaudu. Tieši tāpēc doma par Latviešu mūzikas atskaņošanu klubos un citās izklaides vietās 18. novembrī manā galvā uzbur patīkamu ainu, kur latvieši kopīgi svin svētkus, dziedot un dejojot līdzi dziesmām, līdz pat rīta agrumam.”

Pērn “Simtgades klubu nakts” atbalstītājs bija radio Pieci.lv, kas aicināja ikvienu iesūtīt savu mīļāko latviešu kompozīciju un stāstu par to. Dziesmas tika atskaņotas radio ēterā rubrikā “Pilnīgs vakars” un pēc tam tās tika iekļautas īpašā dziesmu izlasē, kas bija klausāmas Latvijas Radio 5 mājaslapā Pieci.lv un mobilajā lietotnē, mūzikas straumēšanas vietnē Spotify, kā arī tika izsūtīta visiem klubiem, kas iesaistījās akcijā. Arī šogad sadarbība ar jauniešu vidū tik iecienīto radio turpināsies, un, valsts svētkus gaidot un svinot, būs iespēja ēterā dzirdēt tieši savu mīļāko latviešu mūziku, tā gādājot par visu dažādājām gaumēm. Klausītāju iesaisti svētku dziesmu izlases veidošanā izceļ arī Klubu nakts vēstnese Zelma:

“Vēl viena nianse, kas mani iepriecināja, ir tā, ka dziesmu saraksti, kas atskaņoti klubos, sastāv no Latvijas Radio 5 klausītāju iesūtītajām, mīļākajām dziesmām. Tas nozīmē, ka dziesmas būs dažnedažādas - dzirdētas, nedzirdētas, ātras, lēnas, šlāgeris, reps un pavisam noteikti kaut kas no Prāta Vētras.”

Lai ikviens garāmgājēs zinātu, kurās izklaides vietās būs iespējams svinēt valsts dzimšanas dienu latviešu mūzikas pavadībā, klubi saņems īpašas piederības zīmes, kas tiks novietotas uz ieejas durvīm.

18. novembra naktī līdztekus mūzikai būs iespējams izbaudīt arī Sabīnes Moores veidotu instalāciju, tapušas, iedvesmojoties no dažādiem Latviju un latviešus raksturojošiem tēliem un simboliem. Tāpat ikvienam būs iespēja baudīt ēdienus no īpaši veidotas ēdienkartes. Pavārs Jānis Biguns izstrādā unikālu ēdienu un dzērienu karti, kurā katrs latvietis atradīs kādu sev īpaši mīļu un tuvu garšu. Šo visu - mūzikas izlasi, ēdienu un dzērienu karti, instalāciju un piederības zīmi - saņems ikviens klubs un izklaides vieta, kas šogad nolems iesaistīties “Simtgades klubu naktī”.

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017.gada aprīļa līdz 2021.gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un liek pamatus valsts rītdienai.

Papildu informācija:
Ako Kārlis Cekulis
Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja
Projekta “Simtgades klubu nakts” vadītājs
27580011, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu