Skolēni aicināti iepazīt Preiļu muižas dārgumus

30.09.2019.

No 2019. gada septembra Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs 4.-8. klašu skolēniem piedāvā starpdisciplināru izglītojošu programmu "Preiļu muižas dzīvie dārgumi". Tās laikā 4 nodarbībās bērni ne tikai klātienē iepazīst Preiļu muižas kompleksa un parka kultūrvēsturiskos objektus un bagātības, bet arī, iejūtoties "detektīvu" lomā, uzzina, kādi dzīvie organismi šīs vietas apdzīvo. Piedāvājums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" saturā.

Programma sākas ar ievadnodarbību Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīcijā "Muzeja stāsti Latvijai", kuras laikā skolēni tiek iepazīstināti ar Preiļu muižas kompleksa un parka izveides vēsturi, Borhu dzimtu un tās atstāto kultūrvēsturisko mantojumu. 

Pēc ievadnodarbības seko izzinoša ekskursija un praktiskā nodarbība Preiļu parkā. Katrā nodarbībā skolēniem tiek dots praktiskais uzdevums, kas saistīts ar kultūrvēsturiskajos objektos notiekošo dabas procesu izzināšanu.

Preiļu muižas komplekss un 41,2 ha plašais parks ar muižas laiku apbūvi atrodas valsts aizsardzībā un tam ir liela kultūrvēsturiska vērtība. Parka teritorijā ir arī vairāki aizsargājamie dabas objekti un sastopama īpaši aizsargājama bezmugurkaulnieku suga – lapkoku praulgrauzis (Osmoderma eremita). Tāpēc parks ir lieliski piemērota vieta, kur klātienē pētīt un gūt labāku izpratni par cilvēka un dabas mijiedarbības procesiem vēstures griezumā. Programma saistīta ar mācību priekšmetu "Latvijas vēsture", "Dabaszinības" un "Bioloģija" saturu.

Izglītojošā programma izstrādāta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda 2019. gada mērķprogrammas ""Latvijas skolas somas" satura radīšana muzejos" finansiālu atbalstu un pateicoties Preiļu novada domes līdzfinansējumam. 

Programma pieejama grupām (10 – 25 cilvēki) darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 pēc iepriekšējas pieteikšanās (tālr. 25141858 vai e-pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ).

Vairāk informācijas: preili.lv/piedavajam-muzejpedagogiskas-programmas/

 

Papildu informācija:
Ilona Vilcāne
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos
Tālr.: 25141858
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.preili.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu