Skolēni aicināti piedalīties Latgales atbrīvošanas simtgadei veltītā eseju konkursā

27.01.2020.

Atzīmējot Latgales atbrīvošanas 100. gadadienu, kad ar Latgales atbrīvošanas cīņām noslēdzās Latvijas Neatkarības karš, 6. līdz 12. klašu skolēni aicināti piedalīties eseju konkursā "Veltījums Latgales atbrīvošanas simtgadei".

Konkursu organizē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisija sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā.

Lai piedalītos konkursā, skolēni aicināti iesūtīt esejas, veltot tās Latgales atbrīvošanas simtgadei. Jaunieši aicināti rakstīt par to, kā viņi izprot patriotismu, savas dzimtenes mīlestību, biedriskumu, nesavtīgu palīdzību un ko viņiem tas nozīmē, un to, kā, apvienojot spēkus un solidarizējoties, var sasniegt kopīgus mērķus.

Katrs konkursa dalībnieks var iesūtīt vienu eseju, un tai jābūt 500 līdz 1000 vārdus garai un tā jāraksta latviešu valodā (var būt arī latgaliešu rakstu valodā). Vērtējot darbus trīs klašu grupās (6.-7. klase, 8.-9. klase, 10.-12. klase), tiks ņemta vērā esejas atbilstība tematam un konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām, valodas stils, satura atbilstība vēstures faktiem un oriģinalitāte.

Konkursa uzvarētāji un viņu skolotāji, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā, tiks aicināti apmeklēt Saeimu. Labāko eseju autori saņems pārsteiguma balvas no Saeimas, Polijas vēstniecības Latvijā, Aizsardzības ministrijas un citām institūcijām.

Darbi līdz 8. martam jāsūta uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ar norādi "Eseju konkursam "Veltījums Latgales atbrīvošanas simtgadei"" vai pa pastu (adrese: Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811). Konkursa rezultāti tiks paziņoti 6. aprīlī.

Plašāka informācija un konkursa nolikums: www.saeima.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu