Skrīveru Kultūras centrā atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde

30.10.2017.

Skrīveru Kultūras centrā atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta mākslinieku Agnijas un Jura Ģērmaņu izstāde “Gleznoju Latviju”.

Agnija Ģērmane 1991. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas glezniecības nodaļu. Sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes – Latvijā, Apvienotajā Karalistē, Baltkrievija, Beļģijā, Īrijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā. Agnijas Ģērmanes glezniecība ir visai ekspresīva, viņa glezno ar spilgtām krāsām, enerģiskiem otas triepieniem, strādā ar otām un paletes nazi. Viņas darbos ir vērojama tendence uz abstrakciju, bet tajā pašā laikā tiek saglabāta saikne ar dabu un objektu realitāti.

Mākslinieks Juris Ģērmanis dzimis Rīgā, 1941. gada 16. jūnijā izcilā bibliogrāfa Artura Ģērmaņa ģimenē.  No 1952. līdz 1960. gadam Juris Ģērmanis mācījies J.Rozentāla mākslas skolā, kur gleznotāja Arnolda Griķa vadībā apguvis glezniecības pamatus, nostiprinot un izkopjot trīs galvenos principus, uz kuriem balstīta viņa māksla – krāsu tonālo saskaņu, kompozīciju un perfektu zīmējumu. Apgūtās zināšanas Juris Ģērmanis papildinājis Latvijas Mākslas akadēmijā, kur studējis no 1960. līdz 1966. gadam pie pasniedzējiem Ārija Skrides, Konrāda Ubāna, Induļa Zariņa, Eduarda Kalniņa u.c. Mākslinieka pirmā personālizstāde Rīgā notika 1981. gadā, tai sekojušas neskaitāmas izstādes, tostarp, arī citās Latvijas pilsētās un ārpus Latvijas robežām – Stokholmā, Krakovā, Maskavā, Viļņā, Kauņā un Pēterburgā. Mākslinieka radītās gleznas atrodas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Talsu un Cēsu muzejos, kā arī dažādās privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā u.c.

Avots: www.skriveri.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu