Šonedēļ Eslingenas dziesmu svētkos aicinās vasarā iesaistīties Simtgades ceļa kartes izveidošanā

13.06.2017.

Starp dziesmām un dejām, kas nedēļas nogalē Eslingenas Dziesmu svētku atceres pasākumā Vācijā pulcēs simtiem latviešu no Eiropas, tālākām zemēm un Latvijas, notiks arī šāgada noslēdzošais cikla "[ie]dRosme" seminārs. Eiropas Latviešu apvienība (ELA) tajā aicinās tautiešus šovasar no 28. līdz 30. jūlijam piedalīties pirmajā Eiropas Latviešu kongresā (ej.uz/EiropasLatviesuKongress) un iepazīstinās ar ieceri kongresā izstrādāt Simtgades ceļa karti.

Ciklā "[ie]dRosme" ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu šogad jau notikuši semināri Stokholmā, Briselē, Dublinā un Luksemburgā, kas pulcējuši diasporas dažādu nozaru profesionāļus, kultūras un sabiedriskos darbiniekus. Semināros apspriesta dažādos Eiropas reģionos mītošo latviešu sabiedriskās dzīves veidošana un diasporas pilsoniskās līdzdalības iespējas Latvijā un Eiropā.

ELA priekšsēdis Kristaps Grasis uzsver: "Tiekoties ar diasporas cilvēkiem visā Eiropā, mūsos ir nostiprinājusies pārliecība, ka katrs no mums - neskatoties uz attālumu - ir vērtība Latvijai un tās izaugsmei. Mēs cenšamies šo vēstījumu ar [ie]dRosme semināriem un citās tikšanās reizēs vairot gan pašas diasporas vidū, gan mūsu darbā ar partneriem Latvijā."

Praktisks apliecinājums tam šovasar būs pirmais Eiropas Latviešu kongress, kas veidos sadarbības un domapmaiņas platformu starp Latviju un diasporu. Kongresa ietvaros tiks izstrādāta Simtgades ceļa karte, apkopojot Latvijā un tālu ārpus tās robežām dzīvojošo latviešu pieredzē gūtās atziņas un labās prakses piemērus, kā arī konkrētas idejas iniciatīvām valsts attīstībai.

Balstoties uz ELA un Latviešu Ārstu un zobārstu asociācijas aizsākto sadarbību, Eslingenas [ie]dRosme seminārā uz sarunu un tīklošanos tiek aicināti arī Vācijā mītošie latviešu mediķi. Pirmā šāda tikšanās pavasarī notika ar Zviedrijā dzīvojošajiem Latvijas mediķiem, medicīnas studentiem un veselības aprūpes darbiniekiem. Šīs iniciatīvas mērķis ir veidot un stiprināt neformālās sadarbības saiknes starp latviešu diasporas profesionāļiem medicīnas un veselības aprūpes jomā un apzināt potenciālu, ko Latvijas izaugsmei varētu dot šo cilvēku zinātība un starptautiskā pieredze.

Eslingenas svētku laikā Neckar Forum telpās darbosies arī Eiropas Latviešu Apvienības informācijas stends, kurā būs iespēja reģistrēties dalībai Eiropas Latviešu kongresā un piedalīties īpašā konkursā ar vērtīgām balvām.

Par Eiropas Latviešu kongresu

Pirmo Eiropas Latviešu kongresu 2017. gada 28.-30. jūlijā organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar partneriem Latvijā. Kongress norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kļūs par nozīmīgu šīs vasaras notikumu, kurā tiks apkopotas idejas un labās prakses piemēri Latvijas attīstībai nākamajā simtgadē. Kongress tiek sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, un tā norisi atbalsta Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Kongresu papildinās sadarbībā ar Kultūras ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību rīkotā Pasaules Latviešu konference, kas 30. jūlijā notiks Rīgā. Organizatori cer, ka ilgtermiņā šie pasākumi varētu veidot pasaules latviešu enkuru Latvijā, kas regulāri aicina pulcēties un strādāt pie kopīgām idejām valsts attīstībai.

Par Eiropas Latviešu apvienību

ELA ir apvienojušās 22 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 17 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot biedru organizāciju darbību informācijas, latviskās izglītības un kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomās, kā arī veicināt sadarbību starp biedru organizācijām un partneriem Latvijā. ELA ir Latvijā reģistrēta biedrība ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Seminārs "[ie]dRosme" tiek rīkots projekta NR.2015.LV/DP/13_MAC „No Eiropas Latviešu kultūras svētku Dziesmu un deju lielkoncerta 2015. gadā uz Eiropas Latviešu kongresu 2017. gadā" ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:
Elīna Pinto
ELA vicepriekšsēde
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ;
+352 691 981 524

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu