"Splendid Palace" aicina skolēnus uz digitālo kinolektoriju ciklu programmā "Latvijas skolas soma"

15.03.2021.

Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" kinoteātris "Splendid Palace" ir izveidojis jaunu formātu skatītāju iecienītajiem kino lektorijiem, kas notiek tiešsaistē.

"Kopā ar profesionālu ilggadēju sadarbības partneri biedrību "Jest" un kinematogrāfu komandu, esam radījuši virtuālu, izzinošu un vizuāli baudāmu kino notikumu. Mēs piedāvājam interesantu lekciju + aizraujošu filmu! Mūsu vieslektori, kā vienmēr būs filmas tematikai un skatītāju vecuma grupai atbilstoši. Nodrošināsim virtuālu tikšanos ar pazīstamiem filmu veidotājiem, aktieriem un jauniešiem, kuri paši piedalījušies filmu veidošanā," stāsta kinoteātra "Splendid Palace" vadītāja Ieva Sīpola.

Mūsu lektori vēl nekad nav uzrunājuši savu publiku no Lielās zāles balkona vai Versaļas zāles. Šī mazā "Dokumentālā saruna pirms filmas" būs kā aizraujošs un informatīvs ceļvedis, kas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem palīdzēs iejusties gaidāmās filmas saturā un tēlos, atklājot arī filmas aizkulišu noslēpumus.

 "Lupatiņi", 1.–4. klase

1.–4. klašu skolēniem gaidāma virtuāla tikšanās ar iemīļotiem animācijas varoņiem Lupatiņiem: Zeķīti, Lakatiņu, Cimdiņu un Spilventiņu, kuri nāks ciemos kopā ar režisoru Edmundu Jansonu. Šajā lektorija speciālizlaidumā jūs redzēsiet pilnīgi visas mazās mīļās filmiņas "Lupatiņi" vienā kolekcijā, kurā tiks iekļautas arī visjaunākās 2020. gadā pabeigtās filmas. Režisors atklās kā viņš šos neparastos animācijas varoņus izdomāja, kā izdevās nofilmēt dzīvu kaķi kopā ar animācijas varoņiem un daudzas citas aizraujošas nianse.

"Mans mīļākais karš", 4.–12. klase

4.–12. klašu skolēniem lektorija formātā tiks piedāvāta pasaulē godalgotā filma "Mans mīļākais karš". Tā ir  dokumentālā animācijas filma, kas aizraujošs, neparasts kino žanrs un filmas stāsts būs saprotams dažāda vecuma skolēniem.  Lektorija viesi būs filmas "balss aktieri" dažāda vecuma bērni un režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, kura šajā filmā stāsta par savu bērnību Padomju Savienībā, kad bija pionieri, dzelžaina disciplīna skolā, tukši veikali, bet pavisam tuvu Ilzes mājām atradās biedējošs militārs objekts – poligons. Tā ir filma par ne tik senu vēsturi, kad Latvija vēl nebija brīva. Lektorijā uzzināsiet ne tikai par režisores darbu, bet arī to, kā jaunajiem aktieriem gāja ar filmas balsu ieskaņošanas procesu.

"Kino un mēs", 8.–12. klase

8.–12. klašu jauniešiem piedāvājam lektoriju, kura noslēgumā būs iespēja skatīties filmu "Kino un mēs". Lektori būs jaunais režisors Matīss Kaža un komiķis Jānis Skutelis, kurš ir viens no šīs filmas aktieriem. Filma "Kino un mēs" ir par Latvijas kino vēsturi un stāsta par trīs klasiku filmu veidošanu kādreiz slavenajā Rīgas kinostudijā. Filmā ir daudz humora un arī lektorija daļā netrūks jautrības. Jānis Skutelis uzdos grūtus jautājumus režisoram gan par slavenajiem latviešu kino aktieriem, gan par filmas veidošanu. Bet galvenais - uzzināsiet, ko nozīmē uzņemt filmu vienā kadrā.

 

Kontaktinformācija: Kinoteātra "Splendid Palace" jauniešu programmas vadītāja Irina Pavļuka - Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , 67181145, 20612770

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu