Stāsts no Kurzemes dzīlēm nedēļas nogalē piedzīvos pasaules pirmizrādes

06.11.2019.

Pasaules pirmizrādes Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapušajai latviešu oriģināloperai "Suitu sāga" notiks jau 8. un 9. novembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Komponista Riharda Dubras operu iestudē režisore Indra Roga un diriģents Māris Sirmais.

"Komponista Riharda Dubras opera "Suitu sāga" ir stāsts no Kurzemes dzīlēm - par neprātīgu mīlestību, kuras redzamā zīme jau gandrīz četrsimt gadu ir unikālais suitu tautas tērps. Stāsts par Alšvangas (tagadējās Alsungas) valdniekiem Johanu un Barbaru, kuri viens otra dēļ uz spēles lika tik daudz. Tā ir pirmā opera, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Viens no pasaulē pieprasītiem latviešu komponistiem Rihards Dubra radījis darbu, kura sižeta pamatā ir vēsturiski notikumi Kurzemē pirms četrsimt gadiem. Tas ir stāsts par mīlestību, ziedošanos, drosmi un uzticību līdz nāvei. Libreta autors ir kādreizējais Alsungas prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga.

Operas pirmuzvedumā galvenās lomas atveidos soprāns Ilze Grēvele-Skaraine un tenors Juris Vizbulis, kurš pats ir īsts suits, kas nāk no Alsungas un ir pat ierindots dižāko suitu pulkā.

Iestudējumā piedalīsies arī mecosoprāni Laura Grecka un Sniedze Kaņepe, tenors Guntars Vētra, baritoni Rinalds Kandalincevs, Rihards Millers, Eduards Vācietis un Maksis Krilovs, bass Rihards Mačanovskis, kā arī Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Liepājas Simfoniskais orķestris.

Mākslinieciskajā komandā ietilpst arī kostīmu māksliniece Dace Dēliņa Lipska, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Mīnus Astoņi, kā arī horeogrāfe Katrīna Albuže.

Operas "Suitu sāga" dramaturģisko asi veido barona Johana Ulriha fon Šverina un polietes Barbaras Konarskas mīlas stāsts un ar to saistītie satricinājumi Kurzemes hercogistes valdošajās aprindās 17. gadsimta pirmajā pusē. Izrādē atainotais personāžu likteņstāsts nepretendē uz faktoloģisku precizitāti, tas drīzāk ir fons vēstījumam par visai cilvēcei kopīgiem un nozīmīgiem jautājumiem.

Operu "Suitu sāga" veido Liepājas Simfoniskais orķestris. Atbalsta žurnāls PASTAIGA.

Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Papildu informācija:
Iveta Vēvere
Liepājas Simfoniskā orķestra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; +371 29287345

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu