Svinam 100! Latvijas Televīzijā 18. novembrī tiešraides visas dienas garumā un grandiozs koncerts

09.11.2018.

18. novembrī Latvijas Televīzija aicina visus Latvijas iedzīvotājus svinēt Latvijas valsts 100. dzimšanas dienu! Visas dienas garumā LTV būs klāt nozīmīgākajos svētku notikumos – dievkalpojumā, Saeimas svinīgajā sēdē, svētku koncertā un muzikālajā notikumā pie Brīvības pieminekļa. Pašā vakarā koncertā “LV top 100” izskanēs 10 tautas iemīļotākās dziesmas Latvijas mūzikas zvaigžņu izpildījumā.

Svētku dienas rītu sāksim jau plkst. 7.30 – ar tiešraides pieslēgumu svētku studijai, kur dienas pirmajā pusē saimniekos Linda Krūmiņa un Dāvis Valdnieks. Visas dienas garumā “Svinam 100!” svētku studija nodrošinās gan īpaši veidotus sižetus, gan tikšanos un intervijas ar simtgades svētkos nozīmīgiem ļaudīm. No plkst. 16.00 tiešraides vadīs Karīna Rubene un Gundars Rēders, bet no plkst. 18.00 stafeti pārņems Aija Kinca un Jānis Geste.

Plkst. 9.00 tradicionāli pieslēgsimies Doma baznīcai, kur notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts ekumenisks dievkalpojums. Plkst. 11.00 pārraidīsim Saeimas svinīgo sēdi, kas šogad norisināsies Nacionālajā teātrī. Ar muzikāliem skaņdarbiem svētku noskaņu papildinās arī valsts akadēmiskais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā. Gan dievkalpojumu, gan Saeimas sēdi paralēli varēs vērot arī ar surdotulkojumu LTV7 ēterā. Plkst. 12.00 vērosim Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju, savukārt jau plkst. 14.00 tiešraidē pieslēgsimies 11. novembra krastmalai, kur norisināsies valsts simtgadei veltīta Nacionālo Bruņoto spēku parāde. Plkst. 16.30 tiešraidē no Nacionālā teātra vērosim svētku koncertu. Pētera Vaska, Artura Maskata un Raimonda Paula skaņdarbus izpildīs Laura Teivāne, Baiba Skride, Raimonds Pauls, Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un citi mākslinieki.

Plkst. 18.45 būs vērojama tiešraide no svinīgā muzikālā notikuma “18.11” pie Brīvības pieminekļa.

Tas būs multimediāls stāsts par brīvību, kurā galvenais “stāstnieks” ir Brīvības piemineklis – Latvijas brīvības simbols. Katrā skulptūru grupā ietverto ideju paudīs pazīstami Latvijas cilvēki, skanēs dziesmas un dzeja, ko papildinās īpaši veidots videomateriāls un gaismas instalācijas. . Plkst. 20.00 gaidāma Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzrunu.

Savukārt plkst. 20.55 pieslēgsimies tiešraidei no 11. novembra krastmalas, kur aicināsim cilvēkus visā pasaulē vienoties kopīgā Latvijas himnas dziedāšanā, bet svētku kulminācijā būs vērojams grandiozs gaismas uzvedums.

Uzvedums izstāstīs Latvijas stāstu no valsts tapšanas mirkļa līdz pat mūsdienām, un noslēgsies ar krāšņu simtgades uguņošanu.

Savukārt vakara noslēgumā, plkst. 21.25 pavisam īpaša televīzijas pirmizrāde – koncerts “LV top 100”! Tajā izskanēs 10 dziesmas, ko Radio SWH veidotajā tautas aptaujā “LVTOP100” paši esam atzinuši par savām spēka dziesmām. Koncertu “LV top 100” vadīs Dagmāra Legante un Jānis Šipkēvics. Krāšņajā svētku koncertā piedalīsies Ieva Akurātere un Goran Gora, Laima Jansone, Māra Upmane-Holšteine, Intars Busulis, Renārs Kaupers, Viktors Lapčenoks, grupa “Menuets” un citi, kā arī kopkoris. Dziesmas papildinās videostāsti, kas atklās, to kā šīs dziesmas tapušas, bet par dziesmas nozīmi nācijas un pašu dzīvē runās Vaira Vīķe-Freiberga, Dita Lūriņa, Imants Kalniņš, Ojārs Rubenis un citi.

19. novembrī LTV1 plkst. 16.10 būs vērojama filmas “Cilvēka bērns” atjaunotā versija, savukārt plkst. 18.50 atliktajā tiešraidē no laukuma pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs vērojams nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Tas būs jauno mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas nebijušā skanējumā.

Visām svētku tiešraidēm būs iespējams sekot līdzi sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, lielākā daļa tiešraižu un visi pieslēgumi svētku studijai interneta platformā būs pieejami ar surdotulku. Viss svētku saturs būs pieejams visā pasaulē bez ierobežojumiem.

Savukārt LTV7 18. novembra svētku programmā piedāvās atskatīties uz šīs vasaras grandiozajiem svētkiem – Dziesmu un deju svētku atklāšanu un noslēgumu. Plkst. 16.30 būs vērojams atklāšanas koncerts, bet vakarā, plkst. 21.25 būs iespēja atgriezties noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” noskaņās.

Papildus visiem darbiem, kas noritēs lai nodrošinātu svētku tiešraides, LTV komanda ierakstīs vēl divus vērienīgus simtgades notikumus. Viens no tiem ir multimediālā deju lielizrāde “Abas malas”, kurā vairāk nekā 450 baleta, laikmetīgās un tautas deju dejotāji izdejos stāstu par Latvijas cilvēkiem un mūsu zemi. Dejas papildinās projekcijas un gaismu režija, kas radīs telpisku ilūziju un papildinās deju. Lielizrādi LTV1 ēterā varēs vērot 24. novembrī, plkst. 21.25. Tāpat tiks ierakstīts arī vērienīgais operas zvaigžņu koncerts “Mūsu operai 100”. LTV1 ēterā tas būs vērojams 30. novembrī.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte
Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200371
Mob. 26238231
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu