Teātra apskatnieks Armands Kalniņš par izrādi "Pēc grāmatas motīviem"

04.03.2019.

Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros tapusi jauna izrāde - Valtera Sīļa iestudējums „Pēc grāmatas motīviem” Dirty Deal Teatro.

Foto: Alfrēds Ulmanis

Teātra apskatnieks Armands Kalniņš par izrādi

"Smalka izrāde, kurā ir gan konkrēta, saistoša darbība (skaidrs sižets, asprātīgas replikas, skumjas norises), gan daudz zemtekstu, pustoņu, nojautu.

Nevarētu teikt, ka izrāde ir sarežģīti veidota (ja vien nav pierasts pie „lineāra”/secīga notikuma izklāsta), taču tā prasa no skatītāja aktīvu garīgu līdzdarbošanos.

Tajā, šķiet, jūtams autoriem kas personiski svarīgs, ko varbūt nav iespējams formulēt vārdos. Izrādes nosaukums gan ir visai neizteiksmīgs, kaut formāli atbilstošs.

Precīzi un daudzveidīgi darbojas abi aktieri – Jānis Kronis un Alise Danovska, spēji, brīvi un pārliecinoši pārslēdzoties uz dažāda vecuma cilvēku domāšanu/rīcību. Vismaz divi būtiski temati šajā izrādē ir atklāti vienlīdz apjomīgi: 1.draudzības „neuzdrīkstēšanās”, ko jaunībā nenovērtē, zaudēto nespējot atgūt; 2.drāma nespēt būt vislabākajam, bet tikai vienam no ... Tas raisa pārdomas – vai zaudētās iespējas ir atgūstamas? Vai šīs „traumas” sabojā visu turpmāko dzīvi, varbūt tomēr ir kāda cerība, ja ne izrādes varoņiem, tad citiem, kuri vēl kaut ko savā dzīvē var mainīt. 

Pārliecina ērtais telpas iekārtojums, tērpi. 

Labs veikums!"

Foto: Alfrēds Ulmanis

Izrādes dramaturģiju radījis režisors Valters Sīlis, bet tās teksti veidoti kopā ar aktieriem – Jāni Kroni un Alisi Danovsku. Tāpat izrādē izmantoti fragmenti no Tomasa Bernarda romāna „Noriets”, kā arī Franca Kafkas un Kārļa Skalbes darbu fragmenti.

Izrādes radošo komandu veido režisors Valters Sīlis, scenogrāfs Uģis Bērziņš, skaņu mākslinieks Reinis Indāns, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, aktieri - Jānis Kronis un Alise Danovska.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “„Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

Izrāde tapusi ar Eiropas Komisijas atbalstu.

Teātra atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Jaunā teātra institūts, „Vivacolor”, A/S „Valmiermuižas alus”.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu