Top 100 tautumeitas Latvijas valsts simtgadei

30.08.2017.

Tautastērps ir ne tikai latviešu kultūras un identitātes simbols, bet arī katra Latvijas novada vēsturiskā “seja”. Tautastērps ir mūžam mainīgā liecība par katra cilvēka dzimtas saknēm. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, tiek celts godā tautastērps, tautastērpu darināšanas prasmes, kā arī tiek izmantotas tautas tērpa detaļas kā mūsdienīgi aksesuāri.

Arī Jūrmalas Mākslas skola šogad uzsāka tautas tērpu pētīšanas procesu, un šai rudenī Jūrmalas Mākslas skola un Jūrmalas Mākslas skolas kultūrizglītības atbalsta biedrība uzsāk Jūrmalas pilsētas domes atbalstītu projektu “100 tautumeitas Latvijas valsts simtgadei”, kura rezultātā taps 100 māla tautumeitu “koris”, un 2018.gadā “koris” ceļos pa kultūras iestādēm.

Projekta pirmā aktivitāte - radošā darbošanās notiks 9.septembrī, Jūrmalas Mākslas skolā, Strēlnieku prospektā 30:

Plkst.11.00 – 12.00  Interaktīva lekcija par tautastērpu daudzveidību un attīstību. Par tautastērpa valkāšanas tradīcijām mūsdienās, tā komplektēšanas secīgumu. Par tērpa detaļām, to pareizo lietošanu. (Lektori – Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un Latvijas Nacionālā centra tautas lietišķās mākslas eksperte – Linda Rubena.)

Plkst. 12.00 – 16.00 radošā darbnīca “Māla tautumeitu kora darināšana” keramiķu Ineses Āboliņas un Ingrīdas Sproģes vadībā.

Aicinām ikvienu!

Dace Ziemele
Jūrmalas Mākslas skolas
direktores vietniece projektu jautājumos
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
+371 67767529
+371 29135846

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu