TUESI.LV | Ģirts Laube - kokļu meistars

08.09.2017.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par kokļu meistaru Ģirtu Laubi Madonas novadā: http://tuesi.lv/radisanas-sals/ .

“Kokle ir dvēseles atveids un simbols, kas izpaužas kā mūzikas instruments. Dauziem cilvēkiem, kuri meklē sevi, kokle ir pavediens. Tas, ko viņi atrod, īstenībā ir viņi paši,” stāsta kokļu meistars Ģirts Laube no Madonas novada.

“Lielākais izaicinājums cilvēkam ir sadzirdēt savu iekšējo balsi, jo viņš ir pilns ar visādām balsīm - iemācītām ģimenē, skolā, sabiedrībā. Tad, kad cilvēks sāk saklausīt savu balsi, tad sāk dzīve notikt, veras durvis un parādās iespējas,” saka Ģirts.

“Mēs esam realitātes radītāji un uzturētāji, mūsu apziņa šo visu rada. Ir un notiek tas, kam mēs pievēršam uzmanību. Tas ir radīšanas sāls, kā mēs no sava kodola, ģimenes, kopienas un sabiedrības izaugam, un kā mūsu vērtības izaug no mūsu pašu dziļākās būtības,” ir pārliecināts Ģirts.

“Mēs dzīvojam brīnišķīgā, vienreizējā un tīrā zemē, kas ir kā rezervāts uz šīs planētas - ar tīru sentēvu tradīciju un tīriem cilvēkiem. Es šeit esmu, jo es šeit esmu piedzimis, ļoti vienkārši. Nekas taču nenotiek tāpat.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”        
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu