TUESI.LV PASAULĒ | Kārlis Dreimanis - fizikas doktors

28.12.2018.

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par fizikas doktoru Kārli Dreimani, kurš strādā Liverpūles universitātē Lielbritānijā: tuesi.lv/zvaigznu-putekli/. Video ir daļa no diasporas stāstu sērijas “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

“Es vienmēr esmu gribējis saprast. Kas? Kāpēc? Tas ir iemesls, kāpēc es esmu zinātnē un fizikā,” stāsta eksperimentālās elementārdaļiņu fizikas doktors Kārlis Dreimanis, kurš strādā Liverpūles universitātē Lielbritānijā.

“Pilnīgi viss, kas atrodas Tevī, kādreiz ir bijis zvaigznē. Angliski saka: “Tu esi veidots no zvaigžņu putekļiem.” Kāda atšķirība, kas tu esi, no kurienes nāc vai kāda ir tava tautība – tu esi tie paši atomi. Dzīvojot šeit, esmu ieguvis atvērtību pret pasauli, kādu Latvijā nav iespējams iegūt.”

“Latvietība ir svarīga. Tautas dejas ir svarīgas, Jāņi ir svarīgi, bet visvairāk latvietība izpaužas valodā. Ar valodu tu atšķiries no citiem cilvēkiem,” uzsver Kārlis.

“Dzīves jēga ir dzīvot. Pabūt ar cilvēkiem, papriecāties, padejot, uzkāpt kalnā, aiziet līdz Gaujai, aiziet līdz jūrai – tas ir dzīvot,” uzskata Kārlis.

“Šobrīd Latvijā darīt tieši to, ko es daru, nav iespējams. Latvija vēl nav Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) dalībvalsts, bet ir procesā, lai tajā iestātos. CERN es strādāju kā Liverpūles universitātes darbinieks. Mans mērķis ir attīstīt karjeru šajā jomā, un, iespējams, kādreiz nonākt arī Latvijā kā lektoram vai profesoram,” par nākotnes plāniem stāsta Kārlis.

“Es esmu pieradis šeit dzīvot, bet manī ir pārliecība, ka nekur nebūs tik labi, kā mājās. Patiešām. Carnikava ir labākā vieta uz zemes.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un citur pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018.gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība „NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV sociālo tīklu kontos www.facebook.com/tuesilv un www.draugiem.lv/tuesilv .

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu