TUESI.LV PASAULĒ | Violeta Birzniece - strādā Eiropas Komisijā

22.12.2018.

Video stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par Violetu Birznieci, kura dzīvo Beļģijas galvaspilsētā Briselē un strādā Eiropas Komisijā: tuesi.lv/divas-pasaules/. Šis ir pirmais video diasporas stāstu sērijā “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

“Mēs neesam aizbraukuši prom tāpēc, ka mums ir bijis slikti. Mēs esam aizbraukuši prom tāpēc, ka mums ir citas iespējas pavērušās šeit. Man ir viens no interesantākajiem darbiem Eiropas Savienībā, es nodarbojos ar interesantu jomu un redzu reālus rezultātus,” stāsta Violeta Birzniece, kura strādā Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta jaunatnes nodaļā.

“Eiropa ir cilvēki. Eiropa esam mēs. Man bieži vien šķiet, ka cilvēki Latvijā domā, ka Brisele ir kaut kur tālu. Bet tas tā nav. Man tā ir realitāte. Man tās ir divas pasaules kopā, kas ir saistītas,” atzīst Violeta.

“Mēs bieži dzirdam medijos, ka Brisele ir kaut ko lēmusi. Nav jau tā, ka tā Brisele viena pati apsēžas un lemj. Visas dalībvalstis ir iesaistītas. Neviens lēmums un neviena regula nav tikusi pieņemta, ja to nav apstiprinājušas visas dalībvalstis,” skaidro Violeta.

“Mēs izjūtam Latviju šeit Briselē, un mēs gribam kopt savu identitāti. Mēs to gribam ielikt arī savos bērnos, lai viņi neaizmirst, kas ir viņu dzimtene un no kurienes viņi nākuši,” uzsver Violeta.

“Es piepildu sevi kaut ko radot un arī nepārtraukti kaut ko darot. Man gribas gan gleznot, gan dejot, gan būt ar bērniem, gan paceļot. Gribas, lai mēs aizbraucam uz Latviju, lai mēs pasēžam pie ezera. Mums ir jāspēj novērtēt tas, kas mums ir dots. Jebkuram ir daudz dots.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un citur pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018.gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Šobrīd tiek veidota diasporas stāstu sērija “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Projektu TUESI.LV īsteno biedrība „NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju. TUESI.LV video stāstus var noskatīties Latvijas iedvesmas stāstu vietnē www.tuesi.lv, kā arī TUESI.LV sociālo tīklu kontos www.facebook.com/tuesilv un www.draugiem.lv/tuesilv .

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”          
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu