TUESI.LV | Pēteris Vorza - ainavu arhitekts

09.08.2017.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par ainavu arhitektu Pēteri Vorzu no Ozolnieku novada: http://tuesi.lv/specigi-ka-ozoli/ . Video veidots Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros.

“Latvijas pilsētās bieži pietrūkst ainavas identitātes. Daudzi par ainavu arhitektūru pilnībā neko nezina un domā, ka viņiem to nevajag,” stāsta ainavu arhitekts Pēteris Vorza no Ozolnieku novada.

“Latvijā ir tikai dažas pilsētas, kuras ir labi izveidotas, un arī tie ir tikai pilsētu centri. Nav padomāts par visu pilsētvidi,” uzskata Pēteris.

“Man patīk strādāt ar ozoliem un skābaržiem. Ozols ir liels un spēcīgs koks, bet skābarži savu pēdu atstāj ziemā.  Man vajag zaļumu un mierīgumu. Īstā vide man ir lauku vide - mierā, nevis burzmā un akmenī,” atzīst Pēteris.

“Mēs esam mazi, bet spēcīgi kā ozoli. Arī manu māju nosaukums ir “Ozoli”. Es esmu Pēteris no “Ozoliem” Ozolniekos.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”         
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu