TUESI.LV | Staņislavs Prikulis - priesteris

24.08.2017.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par priesteri Staņislavu Prikuli Baltinavā: http://tuesi.lv/pirmais-vards/ .

“Svarīgākā cilvēkā ir viņa sirds un garīgās bagātības. Tas ir atkarīgs no mums pašiem, kādas attiecības mēs veidojam. Te ir vajadzīgs darbs ar sevi, kuru ne vienmēr mēs izprotam un izdarām. Valsts atjaunošana notiek iekšēji caur mums, caur mūsu vīziju un gribu strādāt. No mums ir daudz kas atkarīgs,” uzsver priesteris Staņislavs Prikulis Baltinavā.

“Tu redzi to, uz ko tu koncentrē uzmanību. Mēs pārāk redzam negatīvo. Protams, ka ir negatīvas lietas, kuras ir jārisina, bet tik pat daudz un vēl vairāk ir labo, skaisto lietu. Ir brīži, kad cilvēks pierod pie labajām lietām un tiešām tās vairs neredz,” saka Staņislavs.

“Mūsu valsts himnā “Dievs, svētī Latviju”, pats pirmais vārds ir Dievs. Ja mēs gribam būt īsti latvieši un latgalieši, tad ticībā mums ir jābūt bagātiem. Mūsu priekšā ir ticības ceļš, kas mums pašiem ir jāiet, mūsu vietā to neviens nedarīs. Tāpat ar mūsu valodu – vai nu mēs paši, latgalieši, to lietojam un tā attīstās, vai arī nelietojam. Neviens mūsu vietā to nevar izdarīt. Tāpat arī mūsu valsts un mūsu zeme – ja mēs tajā ieliekam savu sirdi un sakopjam katrs savu stūrīti, tad arī visa valsts tiek sakopta. Tiešām, no mums pašiem ļoti, ļoti daudz kas ir atkarīgs.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”         
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu