TUESI.LV | Zane Gusta - audzē lavandas

24.07.2017.

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par uzņēmēju un lavandu audzētāju Zani Gustu no Grobiņas novada: http://tuesi.lv/netaustamas-lietas/. Video veidots Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros.

“Pārceļoties uz laukiem, es domāju, ka nevarēšu apmeklēt kultūras pasākumus un katru dienu iet uz restorānu. Tomēr Latvijā katra vieta ir ātri sasniedzama, kas dod iespēju viegli aizbraukt uz teātra izrādi vai foršu restorānu,” atzīst uzņēmēja Zane Gusta, kura audzē lavandas un ražo rotaļlietas Grobiņas novadā.

“Lavandā ir specifiskas vielas, kas nomierina, mazina stresu, bezmiegu un galvassāpes. Mūsdienās, kad cilvēki ir noskrējušies un stresā, šis augs ir nepieciešams ikvienam,” ir pārliecināta Zane.

“Mēs bieži nenovērtējam to, kas mums jau ir. Tā vietā mēs kaut ko gribam un sapņojam par to, kā būs. Ar šādu attieksmi dzīve var paskriet nepilnvērtīgi, jo tev nekad nav bijis tik, cik tu gribi. Mēs bieži vien palaižam garām “mazās laimītes”,” uzskata Zane.

“Dažkārt nokaras rokas, taču mēs katru dienu dzirdam labos vārdus, kas neļauj apstāties. Mēs Latvijā neesam tikai īgni, mēs mākam arī labas lietas pateikt,” uzsver Zane.

“Tās ir netaustāmās lietas, kāpēc es esmu Latvijā. Liepājas sajūtu, Ventas rumbu, zelta rudeni Siguldā un Vecrīgu līdz galam var saprast tikai latvietis.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV”       
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
22382139

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu