Turpinās Latgales atbrīvošanas simtgades svinīgie pasākumi

16.01.2020.

Atzīmējot Latgales atbrīvošanas simtgadi, Zemessardzes 3. Latgales brigāde sadarbībā ar pašvaldībām Latgalē rīkos virkni svinīgu pasākumu.

16. janvārī notiks Rušenicas atbrīvošanas simtgades svinības, kuras Zemessardzes 32. Kājnieku bataljons rīko sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību.

Rušenicā, Feimaņu pagastā, Rēzeknes novadā pulksten 13.00 tiks atklāts piemiņas stends Latvijas armijas 3. Jelgavas kājnieku pulkam, kas pirms simts gadiem piedalījās Latgales atbrīvošanā. Pieminot šo cīņu simtgadi, pie pieminekļa 3. Jelgavas kājnieku pulka cīņu vietā pie Rušenicas upes notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies un uzrunas teiks Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis un Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvji.

Savukārt Preiļos atbrīvošanas svinības notiks 18. janvārī no pulksten 13.00 līdz 16.00.

Preiļu novada dome un Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs sadarbībā ar Kultūras centru,  biedrību "Latviešu karavīrs" un Zemessardzes 35. Kājnieku bataljonu aicina uz svinīgu un izzinošu pasākumu Preiļos, kura laikā būs iespēja doties ekskursijā "Preilieši lielinieku varā", apskatīt gan Neatkarības kara laika, gan arī mūsdienu Nacionālo bruņoto spēku tehniku un aprīkojumu. Tāpat Zemessardzes 35. kājnieku bataljons piedāvās iedzīvotājiem nogaršot lauka virtuvē gatavotu putru un tēju.

Tam sekos pasākumi 20. janvārī Viļānos, kas tiek organizēti par godu Latgales atbrīvošanas simtgadei un 1991. gada barikāžu aizstāvjiem.

Pulksten 12.00 Viļānu vidusskolas pagalmā notiks atceres pasākums un ugunskura iedegšana, kā arī būs apskatāma Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljona militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde.

Latgales atbrīvošanas simtgades svinīgie pasākumi turpināsies Rēzeknē – 21. janvārī un Ludzā – 26. janvārī.

Latgales atbrīvošanas simtgades noslēdzošais pasākums būs Nacionālo bruņoto spēku reģionālā parāde Daugavpilī 4. maijā, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības, tai skaitā, Polijas bruņoto spēku vienības un tehnika, simbolizējot gan Latvijas armijas ieguldījumu valsts aizsardzībā, gan arī pēc gadsimta nezudušo ciešo saikni ar mūsu sabiedrotajiem.

1919. gada decembrī, noslēdzoties Rietumkrievijas Brīvprātīgo armijas padzīšanai no Latvijas teritorijas, bija atlicis noslēdzošais Latvijas Neatkarības kara posms –  Latgales atbrīvošana.

1919. gada jūlijā izveidotā  Latvijas armija šo uzdevumu veica kopā ar Polijas bruņotajiem spēkiem, smagās kaujās atbrīvojot Latgali no lielinieku kontroles.

Daugavpils, Krāslavas, Preiļu, Rušenicas, Viļānu, Rēzeknes, Ludzas un citu apdzīvoto vietu atbrīvošana iezīmē Latvijas armijas uzvaru ceļu, kas noslēdzās 1920. gada 11. augustā ar Latvijas-Padomju Krievijas miera līgumu. Līdz ar Miera līguma parakstīšanu noslēdzās Latvijas Neatkarības karš.

 

Papildu informācija:
Tālrunis: 26192444
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu