Valkā informēs par Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgades notikumiem un atklās grāmatu

25.10.2017.

27. oktobrī, plkst. 15.00 Valkas kultūras namā notiks mediju pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades valstiskuma veidošanās programmas notikumam – Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei. Tajā informēs par 1917. gada nogalē izveidotās padomes izšķirošo devumu Latvijas valsts dibināšanā, tai veltītajiem pasākumiem Valkā šā gada novembrī un decembrī, kā arī prezentēs grāmatu “Neatkarības čuksti: Latviešu pagaidu nacionālās padomes vēsture”.

Mediju pasākumā piedalīsies:
- Ministru prezidents Māris Kučinskis;
- Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis;
- vēsturnieks Jānis Tomaševskis, grāmatas „Neatkarības čuksti: Latviešu pagaidu nacionālās padomes vēsture” autors;
- Valkas muzeja d.v. Aija Priedīte.

Latvijas valsts simtgadi atzīmē no 2017. līdz 2021. gadam, lai aptvertu un pilnvērtīgi izstāstītu mūsu valsts veidošanās stāstu.

Nozīmīgu lomu valstiskuma veidošanā ieņem Latvijas Pagaidu Nacionālās padomes norise Valkā 1917. gadā, kā arī tur pieņemtā „Deklarācija ārvalstīm un tautām”.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, atzīmējot simts gadus kopš Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes sanākšanas, norisinās plaša notikumu programma, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, monumenta un vēstures ekspozīcijas atklāšanu Valkā noslēgsies 2. decembrī.

Dalību preses konferencē lūgums apstiprināt līdz 27. oktobra plkst. 12.00, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai 29276111 (Inga Vasiļjeva).

Papildu informācija:

Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja
sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339 / Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu