Valsts prezidents Egils Levits apmeklē vides mākslas objektu "Sapulce"

10.06.2020.

8. jūnijā, dienu pēc Latvijas himnas simtgades, Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Pedvāles mākslas parku. Valsts prezidentu īpaši piesaistīja nesen tapušais Ojāra Feldberga vides mākslas objekts "Sapulce", kas veltīts Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtgadei.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Satversmes sapulce laikā no 1920. gada līdz 1922. gadam izstrādāja Latvijas Republikas Satversmi, savukārt 2013. gadā toreizējais Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētājs Egils Levits uzsāka Satversmes preambulas projektu. Latvijas Republikas Satversmes preambula ir Latvijas Satversmes ievaddaļa, kurā vispārīgā formā ir formulēta Latvijas Republikas pamatlikuma pastāvēšanas pamatjēga un tā tika pieņemta 2014. gada 19. jūnijā.

Tēlnieks Ojārs Feldbergs, uzrunājot Valsts prezidentu, teica –

"Satversmes sapulces deputāti tautā tiek saukti par Satversmes tēviem. Jūs, kā Satversmes preambulas autors, tēlaini varētu būt Satversmes tēvu dēls. Tādēļ es Jūs aicinu šajā Satversmes sapulcei veltītā objekta 150 akmeņu saimei piepulcināt savējo, to Akmens sēklas stādīšanas performancē iestādot objekta centrā, prezidija vietā."

Prezidents stādīšanai izvēlējās jūras akmens sēklu, nododot tai savu vēstījumu, lai tas augtu, briestu un piepildītos Pedvāles zemē, vides mākslas objektā "Sapulce". 

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Vides mākslas objektā "Sapulce" akmeņi izvietoti pusloka formā atbilstoši sapulces telpas sēdvietu izvietojumam. Katrs akmens simbolizē vienu Satversmes sapulces deputātu. Kompozīcija aizņem 100m x 50m platību ar kopējo akmeņu svaru apmēram 125 tonnas. Vides mākslas objekts "Sapulce" aplūkojams no attāluma, kā arī tuvplānā, staigājot starp akmeņiem vai sēžot uz tiem un vērojot apkārtējo ainavu.

Informācija Pedvāles mākslas parka apmeklētājiem

 

// Informāciju sagatvoja Pedvāles mākslas parka direktors, tēlnieks Ojārs Feldbergs.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu