Valsts simtgadē Zaķusalas TV tornī pacels visu laiku lielāko Latvijas karogu

09.11.2018.

Laikā no 11. novembra līdz 18. novembrim, svinot valsts simtgadi, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (turpmāk - LVRTC) tornī Zaķusalā un vēl 20 torņos visā valstī tiks pacelti Latvijas karogi. Zaķusalas tornim 18.novembrī būs arī īpaša rota - tajā plīvos visu laiku lielākais Latvijas karogs. Mūsu valsts simbols Latvijas augstākajos torņos ir LVRTC sveiciens valsts iedzīvotājiem Latvijas simtgadē.

Godinot valsts simtgadi, 18. novembrī Zaķusalas televīzijas tornī tiks pacelts 800 kvadrātmetru liels karogs. Teju divu basketbola laukumu izmēram pielīdzināmais karogs atradīsies starp torņa trīs balstiem. Ja laikapstākļi to atļaus, karogs tiks svinīgi pacelts pulksten 8.00 no rīta, kļūstot par Latvijas simtgades svētku lielāko karogu. Svinīgajā simtgades lielākā karoga atvēršanā piedalīsies arī Ministru prezidents Māris Kučinskis.

20x40m plašais karogs darināts Latvijā no īpaši izturīga, tomēr salīdzinoši viegla materiāla. Zem torņa centrālās daļas ir izveidota īpaša konstrukcija, kas karogu pacels 80m augstumā. Tā kā karoga izmērs to padara par iespaidīgu buru, karogs vertikālā veidā tiks stiprināts tikai pie vienas malas un brīvi plīvos starp torņa balstiem. TV torņa apmeklētājiem unikālo, valsts simtgades svētku lielāko karogu būs iespēja aplūkot un uz tā fona nofotografēties tikai vienu dienu - 18. novembrī.

Jau astoto reizi Zaķusalas TV torņa karoga mastā, kas ir augstākais karoga masts Eiropas Savienībā, tiks pacelts arī 3x6m liels Latvijas karogs. Kopš 2014.gada nogales tas tiek pacelts divas reizes gadā 4.maijā un 18.novembrī.

“Septiņdesmitajos gados, projektējot Rīgas TV un radio torni, tajā tika paredzēts karoga masts. Nebrīves gados pēc torņa uzcelšanas karogs TV tornī tā arī netika pacelts, jo LVRTC darbinieki to atteicās darīt, sakot, ja nav sarkanbaltsarkanais, nebūs nekāds. Tāpat svešas varas karogi nav plīvojuši arī Cesvaines tornī, kura spice ir arī augstākais punkts Baltijā. Karogs ir skaistākā svētku rota un jo augstāk plīvo mūsu karogi, jo lepnāk par Latviju ir paceltas mūsu galvas!” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Karogi Latvijas augstākajos torņos - Valmierā, Cesvainē, Daugavpilī, Rēzeknē, kā arī Dundagā, Tukumā, Sabilē, Ēdolē, Dunalkā, Siguldā, Ulbrokā, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē, Jelgavā tiks pacelti laikā no 11.līdz 15.novembrim un plīvos līdz pat 20.novembrim. Tā kā līdz šim šajos torņos karogi nav plīvojuši, torņos izveidoti speciāli karoga masti, kā arī apgaismojums diennakts tumšajam laikam. LVRTC aicina iedzīvotājus fotografēt karogus torņos un ievietot tos sociālajos tīklos ar mirkļbirku #karogstornī.

Savukārt Rīgas radio un televīzijas tornis Zaķusalā aicina rīdziniekus un pilsētas viesus laika posmā no 16.līdz 19. novembrim baudīt svētkus un izgaismoto pilsētu no Eiropas Savienības augstākā TV torņa skatu laukuma 97 m augstumā. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt arī LVRTC torņu un karogu stāstu saistošā stundu garā lekcijā. Pieteikties lekcijai un uzzināt papildus informāciju iespējams LVRTC mājas lapā internetā ej.uz/tvtornis2018 .

Skatu laukuma apmeklējumam diennakts tumšajā laikā ir noteikta simboliska cena - 1 eiro apmērā.

TV torņa skatu laukuma darba laiks svētku dienās:

16.11.2018.

Plkst. 10.00-16.00 - apmeklējuma cena pēc cenrāža
Plkst. 16.00-23.00 - apmeklējuma cena 1 eiro

17.11.2018.

Plkst. 10.00-16.00 - apmeklējuma cena pēc cenrāža
Plkst.16.00-23.00 - apmeklējuma cena 1 eiro

18.11.2018.

Plkst. 8.00-20.00 - apmeklējuma cena 1 eiro

19.11.2018.

Plkst. 10.00-16.00 - apmeklējuma cena pēc cenrāža
Plkst.16.00-23.00 - apmeklējuma cena 1 eiro

Papildu informācijai:
Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Tālr.: 29665001
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.lvrtc.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu