Valsts svētku brīvdienās LTV – Intars Busulis Z studijā, dārza svētki un filmas visai ģimenei

27.04.2020.

Godinot Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienu un svinot neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, Latvijas Televīzija svētku brīvdienās piedāvās īpašu programmu. Tas, ka nevaram satikties, nenozīmē, ka nevaram svinēt! 1. un 4. maijā LTV piedāvās unikālus dārza svētkus, filmas un stāstus visas ģimenes kopā būšanai un brīvības svinēšanai! Savukārt Brīvības svētku kulminācijā – 4. maija vakarā – tiešraidē no LTV Z studijas īpaša dāvana visiem Latvijas iedzīvotājiem – Intara Busuļa koncerts!

Šogad 1. un 4. maijs ir īpaši svētki. 1920. gada 1. maijā – tieši pirms 100 gadiem – darbu sāka pirmā visas Latvijas tautas vēlētā pārstāvniecības institūcija – Latvijas Republikas Satversmes sapulce. Savukārt pirms 30 gadiem – 1990. gada 4. maijā – tika pieņemta deklarācija par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu. Svinot brīvību un iespēju to turpināt, Latvijas Televīzija svētku brīvdienās sagatavojusi īpašu programmu.

1. maijs

1. maijā LTV1 rīta programmā plkst. 9.20 būs vērojama sirsnīgā simtgades animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", bet plkst. 10.45 – Olafa Okonova veidotās ģimenes filmas "Vecā dārza noslēpums" televīzijas pirmizrāde. Mazie skatītāji filmas varoņus noteikti atpazīs no iepriekš LTV demonstrētā seriāla ar tādu pašu nosaukumu.

Kadrs no filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi"

Plkst. 16.30 televīzijas pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma "Koris. Diriģents. Kamēr…". Filmas režisors un kora dalībnieks Emīls Alps par šo stāstu pērn saņēma naiconālo kino balvu "Lielais Kristaps" labākās debijas kategorijā.

Plkst. 18.20 pirmizrādi piedzīvos LTV dokumentālā filma "Satversmes sapulcei 100".

Satversmes sapulce lika pamatus jaunajai valstij un radīja noteikumus, pēc kuriem dzīvojam no paaudzes paaudzē, un veidotāji meklē atbildes uz jautājumiem par to, kā ievēlēja Satversmes sapulces deputātus, par ko bija bažas un kādēļ mums ir Satversme, nevis Konstitūcija. Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, gatavojoties Satversmes sapulces 100. gadadienai, sagatavojis projektu "Satversmes sapulces šķirotava". To veidos ne vien pati šķirotavas spēle, kas ļaus ikvienam uzzināt, kas būtu bijis viņam atbilstošākais politiskais spēks pirms 100 gadiem, bet arī izglītojoši raksti par Satversmes sapulci un tās vēlēšanām, kā arī virtuālas enciklopēdijas šķirkļi par tā laika nozīmīgākajiem politiskajiem spēkiem un figūrām. Projekts būs pieejams no 1. maija.

Plkst. 18.50 LTV1 būs vērojams raidījuma "Gudrs, vēl gudrāks" sezonu noslēdzošais speciālizlaidums, kurā tematiskā spēlē par godu Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienai un neatkarības deklarācijas 30. gadadienai zināšanas pārbaudīs un savā starpā attālināti sacentīsies projekta "Jauniešu Saeima" dalībnieki.

1. maija izskaņā – plkst. 21.05 skanēs unikāls projekts "Dārza svētku koncerts #paliecmājās".

Kopā ar Tomu Grēviņu un Kristīni Komarovsku attālināti viesosimies pie mūziķiem visā Latvijā. Mūziķi savos dārzos un arī uz LTV terases ļaus ikvienam sajust sirsnīgu un vieglu sarunu un muzicēšanas prieka vienojošo spēku arī attālinātas kopā būšanas laikā. Uzstāsies Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs, fonds "Viegli", Kaspars Zemītis un Kaspars Znotiņš, maestro Raimonds Pauls, Olga Rajecka, MUSIQQ un daudzi citi.

4. maijs

4. maijā, neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, LTV1 svētku dienu plkst. 9.00 sāks tradicionālais Ekumēniskais svētku dievkalpojums tiešraidē no Rīgas doma. Pēc tam, plkst. 10.00, būs vērojams raidījuma "Rīta Panorāma" svētku speciālizlaidums.

Plkst. 11.50 īpašu sveicienu Brīvības svētkos būs sagatavojuši Nacionālie bruņotie spēki, kuru tradicionālā parāde šogad nevar notikt, savukārt jau plkst. 12.00 tiešraidē būs vērojama Saeimas svinīgā sēde, kas gan būs krietni atšķirīga no citām reizēm, jo deputāti, ievērojot sociālo distancēšanos, atradīsies dažādās Saeimas telpās. Pēc svinīgās sēdes, plkst. 12.20, būs vērojams Laimas Jansones un DJ Monsta koncerts "Visuma vizošā tumsa", kurā duets izpildīs dziesmas no sava pērn iznākušā debijas albuma.

Plkst. 16.30 tiešraidē Svētku studijā tiksimies ar Karīnu Rubeni un Gundaru Rēderu. Būs gan intervijas un sižeti ar un par cilvēkiem, kuri dzimuši 1990. gada 4. maijā, gan laikabiedru atmiņas par neatkarības atgūšanu.

Žurnālisti iztaujās vienu no Atmodas līderiem – Daini Īvānu, bet Renārs Kaupers un Jānis Aišpurs izpildīs jauno dziesmu "Tavs karogs". Svētku studijas ietvaros notiks arī īpašs aktuālās intervijas "1:1" speciālizlaidums, kurā Gundars Rēders sarunāsies ar vienu no 4. maija neatkarības deklarācijas autoriem, Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Plkst. 18.35 televīzijas pirmizrādi piedzīvos Ginta Zilbaloža unikālā pilnmetrāžas animācijas filma "Projām".

Kadrs no animācijas filmas "Projām"

Tā vēsta par puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas, un, lai atgrieztos mājās, viņam jādodas izaicinošā ceļojumā pāri salai  kopā ar savu jauno draugu – mazu putnēnu. "Projām" viesojusies vairākos desmitos kinofestivālu visā pasaulē. Tā startēja arī pasaulē svarīgākajā animācijas festivālā Anesī, kur ieguva galveno balvu "Feature Film Contrechamp" programmā, bet Latvijā tā ieguva "Lielo Kristapu" nominācijā "Labākā animācijas filma". Poētiskā filma būs vērojama bez reklāmas pauzēm! Latvijas teritorijā filmu 7 dienas pēc televīzijas ētera būs iespējams noskatīties sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv.

Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienas svētku vakarā izskanēs īpaša Kultūras ministrijas un Latvijas Televīzijas dāvana visiem Latvijas iedzīvotājiem. Plkst. 21.05 projekta "Koncerts Z studijā" ietvaros tiešraidē no Zaķusalas uzstāsies Intars Busulis!

Lai nebeidzami brīvības svētki! Svinēsim tos atsevišķi, bet vairosim kopā!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu