Vara Braslas jaunajai filmai jau gandrīz 17 000 skatītāju

28.08.2017.

Desmit dienās kopš izrādīšanas sākuma pirmās Simtgades filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” skatītāju skaits pārsniedzis 16 000 – pirmajā nedēļā no 17. līdz 24. augustam Vara Braslas jauno ģimenes spēlfilmu noskatījušies 13 222 cilvēki visā Latvijā, otrajā nedēļas nogalē tiem pievienojušies vēl vairāk nekā 3500, kopējais skaits pēc divām nedēļas nogalēm – 16 853 skatītāji.

Neviena no savulaik kinoteātros izrādītajām jaunajām Latvijas ģimenes filmām pirmajā demonstrēšanas nedēļā nav sasniegusi tādus rezultātus; Braslas spēlfilma septiņās augusta dienās populārāko filmu topā ierindojusies otrajā vietā tūlīt aiz amerikāņu animācijas grāvēja Emodži filma. Spēlfilmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru demonstrē Rīgas kinoteātros “Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino” un „Splendid Palace”; Cēsīs – „Vidzemes koncertzāle”, Daugavpilī – „Silver Screen”, Kuldīgā – „Kuldīgas kultūras centrs”, Madonā – „Kino Vidzeme”, Rēzeknē – „Latgales vēstniecība GORS” un “Silver Screen”, Smiltenē – „Smiltenes kino”, Valmierā – „Kino Gaisma”, Ventspilī – „Kino Rio”, Siguldā – Kino Lora un Liepājā – Kino Balle. Informācija par kinoteātriem un biļetēm atrodama studijas F.O.R.M.A. mājaslapā ŠEIT.

Filmas veidotāji aicina atcerēties, ka biļete uz filmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru šogad ir labākā dāvana, svinot 1. septembri, gan skolniekiem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem.

Vairākos Rīgas un Latvijas kinoteātros jau pabijusi arī filmas veidotāju komanda, reģionu pirmizrādēs tiekoties ar skatītājiem, un pirmā tikšanās bija sarīkota Kuldīgā, kur filma tika uzņemta 2016. gada vasarā. Filmas grupa pabijusi jau arī Liepājā, Madonā, Talsos, Valmierā, Cēsīs un Latgales vēstniecībā Gors, vēl plānota tikšanās ar skatītājiem 29. augustā Rīgas kinoteātra Splendid Palace Senioru seansā, bet arī citām kino demonstrēšanas vietām visur Latvijā ir iespējams aicināt uz tikšanos filmēšanas grupas dalībniekus, sazinoties ar filmas pārstāvjiem studijā F.O.R.M.A.

Jāpiebilst, ka studijai F.O.R.M.A, kas producējusi un šobrīd izplata filmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, ir Latvijā vislielākā pieredze ģimenes filmu veidošanā, jo tajā uzņemta arī režisora Armanda Zvirbuļa filma Mazie laupītāji (2009) un jau piedzīvota veiksmīga sadarbība ar režisoru Vari Braslu filmā Ūdensbumba resnajam runcim (2004).

Jau ziņots, ka filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, kas stāsta par lielpilsētas zēna Oskara vasaru mazpilsētiņā pie vectēva, ir pirmā pirmizrāde Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, kur kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Oktobrī un novembrī Simtgades pirmizrāžu ciklu turpinās divas dokumentālās filmas – Ilonas Brūveres Ievainotais jātnieks un Askolda Saulīša Astoņas zvaigznes.

Papildu informācija medijiem:
Iveta Daine
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! mob. tālr. 29466755

Avots: nkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu