Vecākā Valmieras iedzīvotāja atzīmē 103. dzimšanas dienu

06.10.2017.

5. oktobrī 103. dzimšanas dienu atzīmējusi vecākā valmieriete Rozālija Komele. Rozālijas kundzei pateicību par gara spēku un iedvesmojošu paraugu dzīvē, kas kā neatkārtojams mantojums dāvināts nākamajām paaudzēm, kā arī labu veselību un daudz priecīgu mirkļu vēlēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece.

Valmieras vecākā iedzīvotāja ir pirmā, kura saņem īpašu pastkarti – Valmieras sveicienu Latvijai 100. gadadienā. Tā vēsta, ka pirmo zināmo latviešu nacionālo karogu pēc Valmieras pedagoga Jāņa Lapiņa zīmētā meta uzšuvusi Valmieras bērnu patversmes skolotāja Marianna Straumane. Jānis Lapiņš rakstījis, ka bijis priecīgi pārsteigts, ka “1. maijā 1917. gadā Valmieras pilsoņu nami greznojās ar nacionālajiem karogiem: daudzi no viņiem bija ar dzeltenu sauli”.

Pastkartes zīmējuma autore ir māksliniece Monta Apsāne. Zīmējumā atainota vecpilsēta un neliela daļa Pārgaujas, izceļot Valmieras galveno “ielu” – Gauju – un vienu no Valmieras simboliem – upes līkumu, kas atgādina “V” burtu.

Šī pastkarte ir viens no Valmieras sveicieniem Latvijas valsts simtgadē. To sūtīsim mūsu draugiem un sadarbības partneriem tuvumā un tālumā, lepojoties ar savu pilsētu, valsti un Latvijas 100 gadiem. Ikviens valmierietis pastkarti varēs iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā, lai nodotu sveicienu sev īpašiem cilvēkiem visā pasaulē, jo pastkarte ir gan latviešu, gan arī angļu valodā.

Valmieriete un Latvijas valsts vienaudze Rozālija Komele dzimusi 1914.gadā, augusi četru bērnu ģimenē. Jaunības dienās un spēka gados dzīvojusi Balvu pusē, nebaidījusies smaga darba, strādājot gan savā, gan palīdzot uzturēt citu saimniecības. Bagātais mūžs dāvinājis divas meitas. Pirms vairāk nekā 30 gadiem kundze kopā ar vīru un iemīļoto sunīti pārcēlusies uz Valmieru pie meitām. Tagad meitas rūpējas par mammas veselību un labsajūtu. 

Vēlam Rozālijas kundzei veselību, gara spēku un gaišiem, priecīgiem notikumiem pilnu Latvijas simtgadi!

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.: 26443410

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu