Ventspils Rātslaukumā iedegs barikāžu atceres ugunskurus

19.01.2021.

1991. gada janvāra barikādes bija izšķirošs brīdis mūsu valsts neatkarības stāstā. Par godu barikāžu aizstāvju atceres 30. gadadienai – trešdien, 20. janvārī no plkst. 15.00 līdz 19.00 Ventspils Rātslaukumā tiks iedegti ugunskuri.

Ikvienam individuāli vai ģimenes lokā ir iespēja pakavēties atmiņās par 1991. gada janvāra notikumiem. Barikāžu aizstāvēšanā piedalījušies aptuveni 500 ventspilnieku. Noteikti par šo nozīmīgo dienu dalībniekiem uzskatāmi arī visi tie ventspilnieki, kas nesa uz koordinācijas vietu – toreizējo Ekskursiju biroju vecajā Rātsnamā – pārtikas produktus, pašu ceptos pīrāgus, cimdus, zeķes, kas bija domās ar saviem barikādēs klātesošajiem tuviniekiem, draugiem, darba biedriem.

Barikādes ilga no 13. janvāra līdz 27. janvārim, kurās piedalījās tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, kas bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tautas nevardarbīgā pretošanās apliecināta lozungā "Ar gara spēku un pret karaspēku".

Lūdzam būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

 

Avots: www.ventspils.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu