Viļānu novada pašdarbības kolektīvu dalībnieki un domes darbinieki viesojās Polijā

10.07.2018.

Pavasara ziedu plaukumā 46 Viļānu novada pašdarbības kolektīvu dalībnieki un domes darbinieki viesojās Polijā. Ceļojuma mērķis bija iepazīties ar vietām, kur bija darbojusies poļu izcelsmes zinātniece un folkloriste Stefānija Uļanovska. Pasākums tika īstenots Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros saskaņā ar projektu “Latvijas simtgades stāsts caur Latgales tradicionālo kultūru starptautiskajā sadarbības projektā ar Poliju “Apleik saule kolnu tak””. Projekts ir veiksmīgi noslēdzies un par finansiālu atbalstu ir jāpateicas Valsts kultūrkapitāla fondam un Viļānu novada pašvaldībai.

No 8. līdz 12. maijam braucienā piedalījās Lauku kapela „Bumburneicys”, vad. V. Skurule, folkloras kopa „Viļonīši”, Viļānu kultūras nama bērnu un jauniešu folkloras draugu kopa "Biteites", vad I.Stafecka un senioru deju kopa „Kūmys”, vad. I. Dreļs.

Kolektīvi bija sagatavojuši koncertprogrammu „Apleik saule kolnu tak”. Ar šo koncertprogrammu uzstājamies Krakovā, vienā no vecākajām Eiropas universitātēm - Jagaiļa universitātē. Skatītāji bija šīs universitātes  pasniedzēji un studenti.

Divas naktis nakšņojām Kalvārijas Zebžidovska klostera svētceļnieku viesnīcā. Bija iespēja apmeklēt dievkalpojumu klostera baznīcā un izbaudīt šīs svētvietas krāšņumu. Tā kā mūsu ceļojuma mērķis bija doties pa Stefānijas Uļanovskas pēdām, mēģinājām atrast arī šīs zinātnieces kapa vietu. Izrādās, līdz šim vēl neviens nezina, kur tā atrodas. Arī mums neizdevās to atrast. Ceļojuma laikā apmeklējām sāls ieguves vietu Veļičkā. Nolaidāmies 135 metrus zem zemes, baudījām veselīgos sāls gaisu un apskatījām mākslas darbus, kas veidoti no sāls akmens. Izbaudījām baznīcas, kas atrodas 135 metru dziļumā, akustiku.

Ceturtdien devāmies uz Mazpolijas vojevodistes Ponices apdzīvoto vietu. Tur mūs laipni uzņēma asociācijas „Poni...ce do klebka” biedri. Tika sarīkots sadraudzības vakars, kur kopīgi dejojām gan latviešu, gan poļu dančus, kā arī dziedājām dziesmas latgaliešu un poļu valoda. Poļi bija iemācījušies „Rūžeņu”, bet kapelas meitenes dziedāja poļu dziesmu. Nākošajā dienā mūs aizveda ekskursijā kalnos, no kurienes varēja skatīt brīnišķīgus skatus. Atceļā apmeklējām vecāko Ponices baznīcu, kura celta no parastā upes akmens.

Piektdien devāmies uz pilsētu Rabka–Zdroj, kur notika latviešu un poļu kopējs koncerts. Šī koncerta laikā tika parakstīts abu pašvaldību kopējās sadarbības memorands.

Sestdien, pirms došanās atpakaļceļā, brauciena dalībniekiem tika pasniegta dāvana no vietējās pašvaldības – vietējā atrakciju parka apmeklējums. Sevišķi sajūsmināti bija mazie ceļotāji! Protams, arī pārējie ar bērnišķīgu sajūsmu izbaudīja visas piedāvātās atrakcijas.

Visi latviešu un poļu kopējie pasākumi noritēja draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā. Gan vietējie iedzīvotāji, gan brauciena dalībnieki bija ļoti apmierināti ar jauniegūtajiem draugiem un kopīgi pavadīto laiku. Mājupceļā uz Latviju visi devās noguruši, bet apmierināti.

 

Informāciju sagatavoja: SDK „Kūmys” dalībnieks Aivars Tauriņš

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu