Z.A. Meierovica Kabiles pamatskolas skolēni attālināti iepazīst kino mūzikas vēsturi

01.03.2021.

2021. gada februārī Z.A. Meierovica Kabiles pamatskolas 4.-6. klašu skolēnu mūzikas stundas  programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros papildināja koncertlekcija "Kino mūzikas vēsture". Tajā skolēni izzināja interesantus faktus par kino attīstību no mēmā kino laikiem līdz mūsdienu titulētākajām filmām Latvijā un pasaulē, ko skolēniem piemērotā, atraktīvā veidā atklāja mūziķi Mikus Abaroniņš (vokāls), Arta Abaroniņa (klavieres čells, vokāls).

Tā kā 4. klasei nākamais temats ir par kino un animāciju filmu mūziku, šī lekcija bija ļoti piemērota tieši šim vecuma posmam pēc programmas Skola2030. Arī 5.-6. klases mācību saturu caurvij kino un animācijas filmu mūzikas tēma un šī videolekcija lieliski ievadīja skolēnus kinomūzikas, animācijas filmu un mūziklu tematā. Turpmāk skolēni šīs tēmas aplūkos jau ar priekšzināšanām.

Stunda bija ļoti pārdomāta, uzsvars tika likts uz izpildītājsastāvu – solo (tenors), solo instruments (čells). Mūzikas ieskaņojums bija ļoti augstas kvalitātes. Programmā tika iekļauti fakti no vēstures, kā radās kino mūzika. Tika aktualizēti pasaulē labi zināmi skaņdarbi no filmām un animācijas filmām, par ko stundās iznāk stāstīt un integrēt saturā ļoti maz citu tēmu apjoma dēļ.

Ļoti pārdomāti, solo pa solim – apskatīti lielākoties visi filmu žanri, kas bērniem arī ļoti patika un ieinteresēja.

Koncertlekcija balstīta uz skolēnu iepriekš redzēto, izjusto, dzirdēto. Tika likts uzsvars uz kino klasiku, piemēram, "Mūzikas skaņas", kā arī aktualizēta pasaulē populārā multfilma "Ledus sirds".

Lekcijā tika izmantota pašu stāstnieku pieredze multfilmu ieskaņošanas procesā. Parādīts, kā iegūst asa sižeta cienīgus trikus.

Visas nodarbības laikā skolēniem bija iespēja ceļot interaktīvajā un fantāziju pasaulē – katram skaņdarba atskaņojumam tematiski izvēlēts un demonstrēts 3D fons, kas skolēniem neļāva garlaikoties klausīšanās procesā.

Skolēniem ļoti patika filmu studijā uzņemtā koncertlekcija. Tā bija laba iespēja reizē izzināt kino attīstību un klausīties labākos muzikālos priekšnesumus no šīm filmām, dziesmas, kas kļuvušas populāras un sākušas savu patstāvīgu dzīvi neatkarīgi no filmām, dziesmas, kuras iemīlējuši ļoti daudzi cilvēki.

Skolēnu atsauksmes

Informāciju sagatavoja: Z.A. Meierovica Kabiles pamatskolas mūzikas skolotāja Anete Siltāne.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu