Kalendārs

Sākot ar 9. janvāri LTV1 ēterā atgriežas dokumentālais literāro ceļojumu raidījums "Literatūre". Jaunās sezonas ceļojumi ar literatūristiem Martu Selecku, Gustavu Terzenu un 16 Latvijas rakstniekiem būs skatāmi katru otro sestdienu pirms dienas ziņām, kā arī ierakstā Replay platformā.
Atvērt notikumu Dalīties
2021. gada 26. janvārī atzīmēsim Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 100. gadskārtu.
Atvērt notikumu Dalīties
Digitālajā platformā LV100.garamantas.lv uzsākts projekts „Simtgades burtnieks”, kurā ikviens var iejusties Krišjāņa Barona ādā un palīdzēt pārrakstīt Latviešu folkloras krātuvē glabātos folkloras materiālus, tādā veidā dāvinot laiku un valodu prasmes Latvijas valsts simtgadei.
Atvērt notikumu Dalīties
Lai apzinātu un saglabātu nozīmīgu Latvijas vēstures un kultūras mantojuma daļu – Latvijas selekcionāru selekcionētās dekoratīvo un pārtikas augu šķirnes, Nacionālais botāniskais dārzs papildinājis kolekcijas un ekspozīcijas ar 120 nacionālās selekcijas vērtīgākajām augu šķirnēm.
Atvērt notikumu Dalīties
Latvijas valsts simtgades priekšvakarā Dabas muzejā atklāta jauna pastāvīgā ekspozīcija "Latvijas augi un sēnes". Tajā interaktīvā un estētiski pievilcīgā veidā iespējams izzināt Latvijas augu un sēņu sugu daudzveidību, kā arī iepazīt Latvijai raksturīgākos biotopus – mežu, pļavu un purvu.
Atvērt notikumu Dalīties
Virtuālā enciklopēdija par medicīnas nozares personālijām un sasniegumiem, veicinot pieejamību medicīnas vēstures izpētei un popularizēšanai.
Atvērt notikumu Dalīties
Izstādes digitālo stāstu versija par vēlo viduslaiku dievbijību, Lutera cīņu pret indulgencēm un konfliktu ar Romas katoļu baznīcu, par to kā izplatījās viņa mācība un kādā veidā Lutera reformācija veicināja rakstītās latviešu valodas attīstību.
Atvērt notikumu Dalīties
No 2018. gada 4. maija Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, apskatāma mūsu valsts simtgadei veltīta izstāde “Latvijas gadsimts”. Vērienīgākajā muzeju nozares sadarbības projektā kopš valsts neatkarības atjaunošanas ir iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji.
Atvērt notikumu Dalīties
Kopā ar Latvijas iedzīvotājiem un ainavu ekspertu padomi aktivitātes "Ainavu dārgumi" laikā ir atlasīti 50 Latvijas ainavu dārgumi, kas apskatāmi ceļojošā izstādē, slīdrādēs un ir ietverti elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē.
Atvērt notikumu Dalīties
"Sirdsapziņas ugunskurs" ir pastāvīga vēstures ekspozīcija, kas vēsta par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957. gadam un ir pieejama ikvienam interesentam padomju okupācijas laika īslaicīgās aizturēšanas izolatora telpās, Pils ielas 12 pagalmā, Cēsīs.
Atvērt notikumu Dalīties
Nacionālā enciklopēdija ir universāla populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā.
Atvērt notikumu Dalīties
Latvijas Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920" ir muzeja nozīmīgākais valsts simtgades projekts.
Atvērt notikumu Dalīties
Ekspozīcija atspoguļo Latvijas Nacionālā teātra daudzveidīgo vēsturisko un māksliniecisko mantojumu, iezīmējot spilgtākos posmus un personības.
Atvērt notikumu Dalīties
Turaidas muzejrezervātā atjaunotajā klaušinieku mājā atklāta ekspozīcija "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis."
Atvērt notikumu Dalīties
Lai iepazīstinātu sabiedrību ar vienu no lielākajām 20. gadsimta Latvijas rūpnīcām un izceltu tās 100 gadu jubilejas faktu, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīvs kopā ar VEF vēstures muzeju ir izveidojis virtuālo izstādi „VEF 100 gadi”.
Atvērt notikumu Dalīties
Rakstu sērijā "Visjaunāko laiku vēsture" "Satori" redakcijas atlasīti autori, kuri paši piedzīvojuši 90. gadus, kopā ar redakciju izvēlēsies refleksijai kādu 90. gadu Latvijas kultūrvēstures reāliju.
Atvērt notikumu Dalīties
Pedvāles mākslas parkā uz Briņķu kalna nogāzes, pretī Sabiles pilsētai tapis tēlnieka Ojāra Feldberga monumentāls vides mākslas objekts "Sapulce". Tas ir veltījums Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtajai gadadienai 2020. gada 1. maijā.
Atvērt notikumu Dalīties
No 23. oktobra līdz nākamā gada 28. februārim Lodzas Mākslas muzejā (Muzeum Sztuki) Polijā būs skatāma izstāde "Rīgas piezīmes: Sekojot Vaclava Špakovska līnijām", kas balstīta arhitekta, inženiera un mākslinieka Vaclava Špakovska (1883–1973) mantojuma izpētē, īpaši izceļot viņa Rīgā pavadīto laiku 20. gadsimta sākumā.
Atvērt notikumu Dalīties
Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 2020. gada 5. novembra līdz 2021. gada 28. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma vērienīga izstāde "Madernieka stils", kas atzīmēs latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubileju.
Atvērt notikumu Dalīties
2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
Atvērt notikumu Dalīties
Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu piedāvā dokumentāro liecību izstādi "Ir Latvija. Ir Latvija brīva".
Atvērt notikumu Dalīties
Dailes teātra jubileja tiek svinēta ar vairākām nozīmīgām aktivitātēm, kuru mērķis ir skaidrot un izglītot sabiedrību, jo īpaši jauniešus.
Atvērt notikumu Dalīties
No 2020. gada 20. novembra līdz 2021. gada 21. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs apskatāma izstāde "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā".
Atvērt notikumu Dalīties
20. novembrī pirmizrādi piedzīvos Dailes teātra simtgades sezonas centrālais notikums – Māras Zālītes lugas "Smiļģis" iestudējums Viestura Kairiša režijā.
Atvērt notikumu Dalīties