Kalendārs

Pasākumi 2018. gada jūlijā
×
Pievienot izlasei
14. — 30. JŪL 2018Cēsu novads
Eiropas teātra akadēmiju platformas PLETA Vasaras skola un festivāls “Brīvības iela”

Eiropas teātra akadēmiju platformas PLETA Vasaras skola un festivāls “Brīvības iela” pulcēs Cēsīs dažādu skatuves mākslas disciplīnu studentus un pedagogus no astoņām Eiropas valstīm, kuri piedalīsies intensīvās meistardarbnīcās un radīs sešas izrādes Cēsu pilsētvidē.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
17. — 26. JŪL 2018Siguldas novads
XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi “Baltijas mūzikas ceļš”

XIII Starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „Baltijas mūzikas ceļš" šogad svinēs Latvijas valsts simtgadi kopā ar studentiem un mūzikas vidusskolu audzēkņiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Vācijas un ASV.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
22. JŪL 2018Cēsu novads
Koncertcikls "Dzimuši Latvijā". Marina Rebeka. Karels Marks Šišons. Latvijas festivāla orķestris. Salut d’amour

Trijos koncertos Latvijas festivāla orķestris maestro Karela Marka Šišona vadībā atskaņos Riharda Vāgnera operas “Rienci” uvertīru un populāro, dramatisko un maigo mūziku no Sergeja Prokofjeva baleta “Romeo un Džuljeta”.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
24. JŪL 2018Jūrmala
Koncerts "Dzimuši Latvijā"

Lai dotu iespēju labākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes, projekta „Dzimuši Latvijā” ietvaros izveidots unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kas muzicēs kopā ar izciliem, Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuru slava izplatījusies visā pasaulē.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
29. JŪL 2018Cēsu novads
Mūzikls jauniešiem "Brīnumputns"

Mūzikls “Brīnumputns” ir īpaši jauniešiem un viņu vecākiem radīts iestudējums, kas veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas Brīnumputns” motīviem.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
01. JAN 2017 — 01. JAN 2020
Sviklānu ģimene veido dzimtas ciltskoku

Sviklānu ģimene veido dzimtas ciltskoku

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
12. JAN 2017 — 08. DEC 2018
Ķeguma novada foto albums

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei īpaši apzināmies sava novada, cilvēku un pagātnes vērtības. Laika ritējums ir neapturams, šī diena jau rīt tiek rakstīta vēstures lappusēs, tāpēc pats būtiskākais ir notver mirkli, padarīt to mūžīgu.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
01. JŪN 2017 — 31. DEC 2018
Izzinošs pārgājiens skolēniem ''Pa Rūsiņa pēdām''

Programmas mērķis: izzināt dabā vienu no varonīgākajiem Latvijas viduslaiku vēstures periodiem Krusta karu laikā (13.gs). Sekojot rakstiem Indriķa hronikā, dosimies pa pēdām vienam no drosmīgākajiem viduslaiku Letu karavadoņiem – Rūsiņam. 4/5 stundu aktīvs pārgājiens (7-8 km), saniedzot Kvēpeni.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
01. JŪN 2017 — 24. DEC 2018
Cēsu rotas 100. gade

LSA Cēsu nodaļa ir uzsākusi piemiņas vietas Cēsu rotas 100-gadei izveidi šosejas A2/E77 79. km. 1918. gada 24. decembrī Cēsu rotas izlūku komanda poporučika A. Jansona vadībā pie Drabešu muižas ar ložmetēja uguni uz divām dienām apturēja Sarkanās armijas izlūku virzīšanos uz Rīgu.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
23. FEB — 31. DEC 2018
Izrāde „Vidzemnieki”

23. februārī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos pavisam citāds Blaumanis – atraktīvs, krāšņs un muzikāls lieldarbs “Vidzemnieki”.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
01. APR — 31. DEC 2018
Brīvdabas nodarbība meža Zaļajā klasē ''Letu kultūrvēsturiskais mantojums''

Programmas mērķis padziļināt izpratni par vēsturiskajiem procesiem, kas norisinājās Latvijas teritorijā krusta karu periodā (13. gs). Norises vieta - labiekārtota meža nometne ar aktivitāšu laukumu. 3 daļas: lekcijas par tēmu, vēsturiskās aktivitātes, īss pārgājiens senvietu apsekošanai dabā.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
04. MAI — 17. NOV 2018Cēsu novads, Jūrmala, Liepāja, Rīga, Ventspils
Koncertcikls "Dzimuši Latvijā"

Latvijas valsts simtgades programmas viens no iespaidīgākajiem klasiskās mūzikas piedāvājumiem – koncertcikls „Dzimuši Latvijā” – aicina klātienē baudīt Latvijā dzimušu pasaulslavenu klasiskās mūzikas zvaigžņu priekšnesumus.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
21. MAI — 19. AUG 2018Gulbenes novads
Gulbenes novada piederības spēle "Pavedieni"

Spēles ideja un mērķis ir aktīvā veidā, apceļojot Gulbenes novadu un pilsētu, iepazīstināt spēles dalībniekus ar novada kultūrvēsturiskajām vietām, būvēm, notikumiem, dabas objektiem un cilvēkiem.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
16. JŪN — 30. DEC 2018Cēsu novads
Diasporas un Latvijas mākslinieku darbu izstāde "Māksla nešķir, māksla vieno!"

Sagaidot simto Latvijas neatkarības gadadienu 35 diasporas latviešu mākslinieki no Kanādas, ASV, Austrālijas un Eiropas ir aicinājuši 35 māksliniekus no Latvijas kopīgi piedalīties izstādē ar vadmotīvu "Māksla nešķir, māksla vieno!"

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
29. JŪN — 29. JŪL 2018Cēsu novads
Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde

Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune Création Européenne) ceļojošā izstāde apvieno 56 jaunos māksliniekus no 7 Eiropas valstīm – Francijas, Portugāles, Latvijas, Dānijas, Rumānijas, Spānijas un Itālijas.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2018. gada augustā
×
Pievienot izlasei
03. — 05. AUG 2018Valmiera
Valmieras vasaras teātra festivāls

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
04. — 11. AUG 2018Burtnieku novads
Dodot gūtais neatņemams

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros deju skola „Dzirnas” ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču un Burtnieku novada bērniem un jauniešiem no 04.08.-11.08.2018. iestudēs deju uzvedumu „Spēlēju, dancoju”, kurš tiks izrādīts 11. augustā Burtnieku pagasta estrādē. Deju uzvedumā muzicēs grupa "Iļģi".

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
11. — 12. AUG 2018Alūksnes novads
Malēniešu valodas nometne 2018

Projekta mērķis ir, organizējot malēniešu izloksnes vasaras nometni, veicināt malēniešu izloksnes un tradīciju saglabāšanu, kā arī bagātināt Alūksnes novada iedzīvotāju kultūras dzīvi. Nometne pulcēs malēniešus, malēniešu izloksnes entuziastus un mācīties gribētājus.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
11. AUG 2018Kokneses novads
Likteņdārza 10 gadu jubileja

Atzīmējot 10 gadus, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un īpašā veidā veltot to Latvijas simtgadei, 11. augustā plkst. 19.00 skaistajā Likteņdārza ainavā pašā Daugavas krastā notiks krāšņs koncerts “Latvijas Likteņdārzs. Atklāšana”.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
23. AUG 2018 — 01. JAN 2021Cēsu novads
Vēstures ekspozīcija Cēsīs "Sirdsapziņas ugunskurs"

SIRSAPZIŅAS UGUNSKURS būs pastāvīga vēstures eskpozīcija, kas vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957. gadam un būs pieejama iekvienam interesentam padomju okupācijas laika īslaicīgās aizturēšanas izolatora telpās, Pils ielas 12 pagalmā Cēsīs.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
31. AUG 2018Limbažu novads
Limbažu novada Jauniešu diena "Rampa" 2018

Būt brīvam, un uzdrīkstēties radīt un darīt. Jauniešos ik pa laikam trūkst motivācijas un dažbrīd baidās uzdrīkstēties un darīt lietas savādāk. Tādēļ šogad pasākuma programmu papildinās fiziski aktīvi šovi no GreenTrial un Street Warriors, u.c zināmi LV mākslinieki un mūziķi.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
AUG 2018Valkas novads
Latvijas simtgadei veltītais 42. Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā

2018. gadā Latvijā tiks organizēts 42. Baltijas valstu čempionāts ugunsdzēsības sportā, lai sabiedrībai parādītu ugunsdzēsēju glābēju profesijas daudzpusību, piederības sajūtu savai valstij un atbildību par iedzīvotājiem, kā arī, lai stiprinātu sadarbību starp Baltijas valstu ugunsdzēsības dienestiem.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
AUG 2018Mārupes novads
Starptautiska jaunsargu nometne "Baltic Guards – 2018"

Starptautiskā jaunsargu nometnē Mārupes novadā piedalās jaunsargi un kadeti no Baltijas valstīm un Apvienotās Karalistes.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2018. gada septembrī
×
Pievienot izlasei
02. SEP 2018Cēsu novads
Koncerts “Vidzemes talanti Latvijas simtgadei”

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību, Valsts kultūrkapitāla fondu un Cēsu novada pašvaldību rīkos Vidzemes reģiona mūzikas skolu talantīgāko audzēkņu un konkursu laureātu koncertu “Vidzemes talanti Latvijas simtgadei”. Koncerts norisināsies 2018. gada 2. septembrī Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē."

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
07. SEP 2018Rūjienas novads
Kora “Sōla” 20 gadu jubilejas koncerts „Dziedot dzimu, dziedot augu”

Koris “Sōla” aicina pieciem 20 gadu jubilejas koncertiem „Dziedot dzimu, dziedot augu”. 20 dziesmas piecos koncertos – kopā 100 dziesmu. “Sōlai” – 20, Latvijai – 100. Koris “Sōla” ir lepns un priecīgs svinēt laiku, kad Latvijas valsts svin savu simtgadi.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
SEP 2018
Miera maize

Latvijas un Igaunijas kopīgi rīkotais projekts parāda miera stiprināšanas saistību ar ilglaicīgas lauksaimniecības ieguldījumu cilvēku labklājībā, apmierinātībā un laimes sajūtā.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2018. gada oktobrī
×
Pievienot izlasei
19. OKT 2018
"Zemgales gredzens" Cēsīs

Zemgales gredzens. Kino koncerts koncertciklā „Latvijas gredzens”

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
21. OKT 2018 — 01. JAN 2021
Alūksnē trimdas mākslinieces Austras Lindes tautu meitu izstāde

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Alūksnes muzejs veido mākslinieces Austras Lindes tautu meitu miniatūru izstādi. Dziļā cieņā un pateicībā par bezgalīgo dzimtenes mīlestību, izstādi plānots atklāt Austras Lindes dzimšanas dienā, 2018.gada 21.oktobrī, patriotiski sagaidot Latvijas jubilejas mēnesi.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2018. gada novembrī
×
Pievienot izlasei
02. NOV 2018 — 31. DEC 2019
Izstāde “Prezidentu spēles”

Stāsti par notikumiem, procesiem un personībām Valmierā Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas laikā. Arhitektūra, kultūra, sabiedrības dzīve un ideoloģiski, politiski, sociāli nozīmīgais Valmierā katra prezidenta laikā.

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
24. NOV 2018Aizkraukles novads
Deju koncerts "Vij dejā spēka jostu Latvijai!"

VPDK RADI dāvana valsts svētkos - Latvijas valsts 100. jubilejai veltīts deju koncerts, kas dejotājiem un skatītājiem ļaus sajust latviešu tautas vienotību un spēku!

Atvērt notikumu
×
Pievienot izlasei
NOV — DEC 2018Cēsu novads
Izstāde "Pirmais gads"

Interaktīva, izglītojoša izstāde, kurā parādīta Latvijas valsts izveide – pirmais Latvijas valsts gads caur Cēsu pilsētas, novada prizmu. Svarīgākās personības un notikumi, kuri veicināja un spēlēja būtisku lomu Latvijas valstiskuma izveidē no 1918. līdz 1919.gadam.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2019. gada janvārī
×
Pievienot izlasei
JAN — DEC 2019
Latvijas Stāsti

Kopienu teātra projekts "Latvijas Stāsti". Tiek radīti vairāki iestudējumi dažādās Latvijas vietās.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2019. gada septembrī
×
Pievienot izlasei
14. SEP 2019Kokneses novads
Jauniešu rudens talkas Likteņdārzā 2019

Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" Latvijā jauniešu talkas Likteņdārzā, kas tradicionāli tiek organizētas ik gadu septembra otrajā sestdienā.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2020. gada septembrī
×
Pievienot izlasei
12. SEP 2020Kokneses novads
Jauniešu rudens talkas Likteņdārzā 2020

Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" Latvijā jauniešu talkas Likteņdārzā, kas tradicionāli tiek organizētas ik gadu septembra otrajā sestdienā.

Atvērt notikumu
Pasākumi 2021. gada septembrī
×
Pievienot izlasei
11. SEP 2021Kokneses novads
Jauniešu rudens talkas Likteņdārzā 2021

Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" Latvijā jauniešu talkas Likteņdārzā, kas tradicionāli tiek organizētas ik gadu septembra otrajā sestdienā.

Atvērt notikumu
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu