Multimediāla deju lielizrāde "Abas malas"

Multimediāla deju lielizrāde "Abas malas" — Latvija 100

Vieta Arēna Rīga (Skanstes iela 21, Rīga)

Multimediāla deju lielizrāde "Abas malas" — Latvija 100

Datums:17.11.2018 — 19.11.2018

Vērienīga, unikāla, personīga un mūsdienīga – tā īsumā var raksturot multimediālo deju lielizrādi “Abas Malas”, kas notiks “Arēnā Rīga” un būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas valsts simtgadē - izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī.

abasmalas.lv

"Abas Malas” būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas. Un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts. Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas – tiek veidots kā vienots veselums.

“Tas ir simts gadus sens stāsts par mums pašiem – Latvijas cilvēkiem – un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava. Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”,” tā projektu raksturo projekta radošā komanda.

Skatītājs varēs baudīt telpisku ilūziju, ko palīdzēs radīt īpaši veidota 2000 kvadrātmetru liela mākslas projekciju skatuve – šīs izrādes vajadzībām tiek radīta īpaša 360 grādu ekspozīcijas skatuve.

Kopumā lielizrādē piedalīsies Latvijā nebijis profesionālu dejotāju skaits uz vienas skatuves - ap 450 mākslinieki, kas pārstāv visdažādākos deju žanrus: profesionālo baletu, profesionālo laikmetīgo deju, tautas dejas un mūsdienu deju – sākot no hip hopa līdz sporta dejām.

Kopumā “Arēnā Rīga” visus koncertus varēs apmeklēt vairāk nekā 21 000 skatītāju, tāpat 24. novembrī tas būs skatāms arī Latvijas Televīzijā.

 

KO PAR IZRĀDI SAKA RADOŠĀ KOMANDA?

“Man “Abas Malas” ir tas pats, kas... Latvijas karogs. Karoga abas malas nav pretnostatītas – tās ir kā viens veselums, un tā vidējā līnija – tie esam mēs paši, mūsu cilvēk, laiks, kas mums ir dots un ceļš. [..] Es gribētu, lai mēs būtu “i viens, i otrs”, kā Rainis teica – “i brāļi, i māsas”. Tas stāsts ir par mums,” stāsta Juris Jonelis, deju lielizrādes režisors un mākslinieciskais vadītājs. 

“Stāsts ir ļoti patīkams – par meiteni Madaru, kas savā dzimšanas dienā nonāk pagātnē – brīdī, kad piedzimst Latvija. Viņa iziet cauri visiem Latvijas notikumiem, un beigās saprot, ka viņa mīl dzimteni un saprot, kādām grūtībām cilvēki ir izgājuši cauri, lai mums varētu būt šī brīvība. Tieši tāpēc man šķiet, ka projekts “Abas Malas” uzrunās ne tikai vecāko paaudzi, bet tieši jauno paaudzi. Izrāde nav tas pats, kas Dziesmu un deju svētki, projekts ir citādāks un kaut kas ļoti īpašs, jauns. Mums ir fantastiska komanda, mēs visi esam jauni, mums ir vislielākā motivācija sevi pierādīt, godam pārstāvēt mūsu valsti simtgadē. [..] Jā, šis ir unikāls projekts un mums ir iedvesma to īstenot,” ir pārliecināts Raimonds Martinovs, baleta horeogrāfs.

“Tā principā ir kā teātra izrāde, tikai bez teksta – skatītājs jau sajūtu līmenī saprot stāstu, ko viņš redz. Tas ir kas tāds, kas Latvijā vēl nav bijis – caur deju, caur kustību mēs izstāstām notikumus, attiecīgi – Latvijas vēsturi,” pauž Liene Grava, laikmetīgas un mūsdienu dejas horeogrāfe.

“Tas man ir liels izaicinājums. Domāju, ka Latvijā tas ir vēl nebijis projekts. Tieši tāpēc, ka tik lielā mērogā ir jāsakompilē trīs deju mākslas kopā, turklāt tā, lai tas neizskatās kā atsevišķi gabaliņi, bet kā vienots veselums,” stāsta Dace Adviljone, tautas deju horeogrāfe.

 

STĀSTS PIRMS IZRĀDES – LATVIJAS VĒSTURE MŪSU PAŠU CILVĒKOS:

Līdz projekta kulminācijai – multimediālai deju izrādei “Arēnā Rīga” 18. novembrī, tiek veidota arī “Abas Malas” cilvēkstāstu sērija. Radošā komanda ir sameklējusi, uzrunājusi un iemūžinājusi spilgtākās atmiņas katrā no Latvijas desmitgadēm.

Starp cilvēkstāstiem, kuri laika gaitā tiks publicēti “Abas Malas” Facebook kontā un mājaslapā abasmalas.lv, būs piemēram Kārļa Ulmaņa komandanta Raimonda Bebra jaunākās meitas Olitas (Jausmas) Ābramas bērnības atmiņas, dzīvojot prezidenta pilī, gan “Helsinki-86” dalībnieka Laura Cekula dēla Ako Kārļa Cekula stāstījums par piedzīvoto pārmaiņu laiku un citi. Tāpat tiek plānots drīzumā uzsākt akciju, kur katrs iedzīvotājs varēs iesaistīties šajā projektā, pastāstot savu stāstu – kādu lappusi Latvijas vēsturē.

 

RADOŠĀ KOMANDA:

Režisors, mākslinieciskais vadītājs – Juris Jonelis
Režisors, projekciju, vizuālā video materiāla režisors – Roberts Rubīns
Režisora, mākslinieciskā vadītāja asistente – Kristīne Freiberga
Scenogrāfs – Didzis Jaunzems
Scenogrāfijas uzbūve, realizācija - Arnis Vatašs
Liberta autore – Rasa Bugavičute-Pēce
Komponisti, mūzika – Andris Sējāns, Reinis Sējāns, Liepājas Simfoniskais orķestris
Horeogrāfija – Dace Adviljone (tautas dejas), Liene Grava (laikmetīgā deja), Raimonds Martinovs (balets, modernās, sporta dejas)
Horeogrāfu asistenti – Gints Baumanis (tautas deja), Reinis Rešetins (laikmetīgā deja), Andris Pudāns (balets, modernās, sporta dejas)
Multimediju mākslinieks – Māris Kalve
Tērpu māksliniece – Jolanta Rimkute
Tērpu mākslinieces asistente - Ilze Kaša
Animators, mapinga inženieris – Vilis Bērziņš
Literārie, mūzikas konsultanti – Raimonds Briedis, Orests Silabriedis
Producente – Daiga Livčāne
Producentes asistente – Monta Brūvere
Radošā mārketinga komunikācija – Kaspars Eglītis
Sabiedriskās attiecības – Gunta Kursiša
Mārketings, sabiedriskās attiecības – Lelde Kristiāna Vozņesenska
Operators – Rinalds Zelts
Skaņu ieraksts – Kārlis Drukteins

 

BIĻEŠU IEGĀDE UN CENAS

Multimediālā deju lielizrāde Arēnā Rīga notiks 18. un 19. novembrī, tāpat skatītāji aicināti apmeklēt arī lielizrādes ģenerālmēģinājumu - ar publiku, kas notiks 17. novembrī.

Biļešu Servisa kasēs un internetā

Biļetes pieejamas četrās cenu grupās- pa 8, 18, 28 un 38 eiro, savukārt biļetes uz ģenerālmēģinājumu maksā no pieciem līdz 28 eiro.

Atlaides tiek piemērotas:

Daudzbērnu ģimenēm, uzrādot apliecību – 10% atlaide
Pensionāriem, uzrādot apliecību – 10% atlaide
Personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot invaliditātes apliecību – 10% atlaide
Politiski represētajām personām, uzrādot politiski represētās personas apliecību – 10% atlaide
Grupām, iegādājoties vairāk par desmit biļetēm, no 11. biļetes tiek piemērota 10 % atlaide cenai
Grupām, iegādājoties vairāk par 30 biļetēm, no 31 biļetes tiek piemērota 20% atlaide cenai

 

KONTAKTI:

Sabiedriskās attiecības: Gunta Kursiša / Mob. 26428106 un Lelde Kristiāna Vozņesenska / Mob. 26278483
Producente: Daiga Livčāne / Mob. 22054413

 

Pasākumos tiks veikta foto un video fiksācija. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu