Apēst Latviju

Apēst Latviju — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Apēst Latviju — Latvija 100

Datums:09.07.2018 — 18.11.2018

Kamēr citi apskrien Latviju vai apbrauc ar velosipēdu, arī mēs divi draugi Renārs un Toms domājām, kādas ir mūsu stiprākās īpašības un kādu artavu varam dot savai mīļajai zemei - dzimtenei Latvijai 100 gadu jubilejā. Domājām, līdz ēdot sapratām, ka tālu nav jāmeklē un mūsu spēcīgā puse ir tieši ēšana.

Tā dzima projekts "Apēst Latviju", kurā līdz Latvijas simtajai dzimšanas dienai ir mērķis apciemot dažādas Latvijas ēstuves, kafejnīcas un restorānus, kopā noēdot 100kg Latvijas tradicionālo ēdiena.

Apbraukāsim visus četrus Latvijas novadus gan Vidzemi, gan Latgali, gan Kurzemi, gan Zemgali un baudīsim līdz šim nenogaršotus latviešu ēdienus.

Nebūsim izvēlīgi un nesmadēsim neko no tradicionālā Latvijas ēdiena, nogaršosim gan pelēkos zirņus ar speķi, gan sklandrausi, gan Kurzemes skābputru, gan cūkas šņukuru, gan bukstiņputru un vēl daudz ko citu.

Katru porciju nosvērsim, iegūstot tīro ēdienu svaru un kopā pa visām vietām noēdot 100kg ēdiena. Aptuvenais vienas maltītes plānotais svars ir ap 3kg. Līdz ar to plānojam apmeklēt aptuveni 30 dažādas vietas.

Projekts savu kulmināciju piedzīvos Latvijas simtajā dzimšanās dienā, kad svinīgi pie svētku galda tiks pieveikti pēdējie kilogrami, lai sasniegtu un apēstu projekta sākumā nospraustos 100 kg.

Projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar latviešu tradicionālo virtuvi, kā arī parādīt, cik daudz un dažādu mājīgu ēstuvju ir tepat Latvijā, kurās piedāvā vietējo virtuvi un var garšīgi paēst. Tāpat viens no uzdevumiem ir parādīt, ka restorāni ir pieejami ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no maka lieluma un statusa. Lai paēstu ik pa reizei ārpus mājās nav jābūt tikai elites pārstāvjiem vai tūristiem.

Ja vēlaties iesaistīties projektā ar maltītes uzservēšanu, kāda Latvijas produkta vai ēdiena degustāciju, dod ziņu! Plānojam apciemot arī kādu mājās uzservētu maltīti. Tikai atceries, ka vietu skaits mūsu kuņģos ir ierobežots - tikai 100 kg.

Noderēs arī jūsu padomi, iedrošinājumi un ieteikumi. Ja zini kādu tradiocionālu Latvijas vai savu senču ēdienu, ko vēl neesam nogaršojuši, droši padalies ar informāciju.

 

Kontaktinformācija saziņai: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , +371 26228485

Sekojiet līdzi:www.facebook.com/apestlatviju/  un www.instagram.com/apestlatviju/

Rada un dara: Apēst Latviju

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu