Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes" (Art Future / Future Signs)

Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes" (Art Future / Future Signs) — Latvija 100

Vieta Rīga, Rēzekne

Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes" (Art Future / Future Signs) — Latvija 100

Datums:05.09.2019 — 12.10.2019

Ar lekciju un izstādes atklāšanu Rēzeknē 2019. gada 5. septembrī Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) uzsāk LMA simtgades projekta Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) īstenošanu.

Afiša (pdf)

2019. gada 5. septembrī plkst. 14:00 ir paredzēta Annas Bočkovas (Austrija) lekcija “Nākotnes teatrālie aspekti” (angļu valodā), kura tiks novadīta Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas telpās sadarbībā ar LMA Latgales filiāli. Pēc lekcijas sekos diskusija un izstādes atklāšana Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zālē.

Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir starptautiska studējošo un jaunos mākslinieku un dizaineru biennāle, kuras mērķis ir kulminēt Latvijas valsts un LMA simtgades svinības, pozicionējot LMA kā nākotnē orientētu mākslas un dizaina augstskolu un aktualizējot Latvijas valsti, kā nākotnē orientētu, starptautiski konkurētspējīgu un jauniešus iesaistošu. Iesaistot citu valstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, Latvija tiks pozicionēta kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīga vide.

Jaunās mākslas biennāles “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) galvenās norises tiks atklātas Latvijas Mākslas akadēmijā 2019. gada 11. septembrī, atklājot abās LMA zālēs starptautisku jauno mākslinieku un studentu darbu izstādi, kura būs aplūkojama no 11. septembra līdz 12. oktobrim.

Paralēli, no 11. septembra līdz 14. septembrim norisināsies šogad Eiropā lielākais starptautiskais vizuālās mākslas izglītībai veltītais izglītības forums, un 19. septembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta LMA simtgades izstāde “Academia”.

Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) tiek īstenota ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Lai aptvertu un atzīmētu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus, Latvijas valsts simtgades svinības norisinās no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir Latvijas valsts simtgades svinību norise.

 

Ilma Šteinberga
Projekta kuratore Rēzeknē
Latvijas Mākslas akadēmija
Tālr. +371 29995083
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Linda Teikmane
Projekta koordinatore
Latvijas Mākslas akadēmija
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu