Baltijas simfoniskais festivāls - "Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis"

Baltijas simfoniskais festivāls - "Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis" — Latvija 100

Vieta Lielā ģilde (Amatu iela 6, Rīga)

Baltijas simfoniskais festivāls - "Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis" — Latvija 100

Datums:25.11.2017

Baltijas simfoniskais festivāls - "Divas ceturtās. Tīrs. Šūmanis" — Latvija 100

Laiks:19:00

Triju Baltijas valstu trīs labākie simfoniskie orķestri 2016. gadā atjaunoja “Baltijas simfonisko festivālu” ar visu triju orķestru koncertiem Rīgā, Tallinā un Viļņā.

No Igaunijas puses festivālā piedalās Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Nēmes Jervi vadībā. No Latvijas puses – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā. No Lietuvas puses – Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā.

Šis festivāls radās no senbriedušas nepieciešamības Baltijas valstu simfoniskajiem orķestriem būt ciešākā kontaktā, lai vieglāka informācijas, mūziķu, diriģentu savstarpējā apmaiņa. Plānots, ka Baltijas simfoniskais festivāls kļūst par regulāru starptautisku mūzikas forumu un būs arī viens  no būtiskiem pienesumiem Baltijas valstu 100. dzimšanas dienas svinībās.

BALTIJAS SIMFONISKĀ FESTIVĀLA PROGRAMMA

25. novembrī Lielajā ģildē LNSO priekšā pirmoreiz stāsies igauņu diriģente Kristīna Poska. Viņa guvusi lieli pieredzi, vairākus gadus būdama Berlīnes Komiskās operas kapelmeistare; Poska ir arī pieprasīta simfonisko koncertu diriģente Vācijas un Šveices orķestros, viņa regulāri uzstājas Igaunijā un arī citās Eiropas valstīs. Rīgas koncertā viņas sniegumā klausīsimies Roberta Šūmaņa Ceturto simfoniju un mūslaiku ievērojamā igauņu komponista Erki Svena Tīra iespaidīgo, vietumis kosmisko Ceturto simfoniju “Magma”, kurā apjomīga sitaminstrumentu solopartija, un solists te būs mūsu izcilais jaunais mūziķis Guntars Freibergs.

Koncertā piedalās:
Guntars Freibergs – sitaminstrumenti
Diriģente Kristīna Poska

Programmā:
Erki Svens Tīrs Ceturtā simfonija “Magma” sitaminstrumentiem un orķestrim
Roberts Šūmanis Ceturtā simfonija

Biļetes uz koncertiem, kuri notiks Lielajā ģildē, Rīgā iespējams iegādāties Lielās ģildes biļešu kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu