Baltijas simfoniskais festivāls - “Maskata vertikāle”

Baltijas simfoniskais festivāls - “Maskata vertikāle” — Latvija 100

Vieta Lielā ģilde (Amatu iela 6, Rīga)

Baltijas simfoniskais festivāls - “Maskata vertikāle” — Latvija 100

Datums:09.12.2017

Baltijas simfoniskais festivāls - “Maskata vertikāle” — Latvija 100

Laiks:19:00

Triju Baltijas valstu trīs labākie simfoniskie orķestri 2016. gadā atjaunoja “Baltijas simfonisko festivālu” ar visu triju orķestru koncertiem Rīgā, Tallinā un Viļņā.

No Igaunijas puses festivālā piedalās Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Nēmes Jervi vadībā. No Latvijas puses – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā. No Lietuvas puses – Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā.

Šis festivāls radās no senbriedušas nepieciešamības Baltijas valstu simfoniskajiem orķestriem būt ciešākā kontaktā, lai vieglāka informācijas, mūziķu, diriģentu savstarpējā apmaiņa. Plānots, ka Baltijas simfoniskais festivāls kļūst par regulāru starptautisku mūzikas forumu un būs arī viens  no būtiskiem pienesumiem Baltijas valstu 100. dzimšanas dienas svinībās.

BALTIJAS SIMFONISKĀ FESTIVĀLA PROGRAMMA

9. decembrī Lielajā ģildē klausīsimies jaundarbu – jubilāra Artura Maskata oratoriju “Baltijas dziesma” ar Latvijas dzejnieku Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša, Lietuvas dzejnieka Sigita Gedas un Igaunijas dzejnieka Paula Ērika Rummo tekstu. Atskaņojumā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Andra Pogas vadībā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti: Vida Miknevičute no Lietuvas, Mari Kalkuna no Igaunijas un Aleksandrs Antoņenko no Latvijas. Līdzās Maskata jaundarbam – sveicinot simtgadē Somiju, Žana Sibēliusa populārā un ģeniālā Otrā simfonija, kurai mēdz piedēvēt nacionālu ideju herolda lomu.

Vida Miknevičūte – soprāns
Mari Kalkuna – mecosoprāns
Aleksandrs Antoņenko – tenors
Valsts Akadēmiskais koris “LATVIJA”

Diriģents– Andris Poga

Programmā:

Arturs Maskats “Baltijas dziesma” solistiem, korim un orķestrim (jaundarbs)
Žans Sibēliuss Otrā simfonija

Artura Maskata “Baltijas dziesma” tiks arī eksportēta – tā skanēs 2018. gada 9. februārī Viļņas Kongresu namā.

Biļetes uz koncertiem, kuri notiks Lielajā ģildē, Rīgā iespējams iegādāties Lielās ģildes biļešu kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu