Bolderājas svētki Latvijas valsts simtgadei

Bolderājas svētki Latvijas valsts simtgadei — Latvija 100

Vieta Rīga

Bolderājas svētki Latvijas valsts simtgadei — Latvija 100

Datums:02.06.2018

Bolderājas svētki Latvijas valsts simtgadei — Latvija 100

Laiks:11:00 — 20:00

Bolderājas svētki Latvijas valsts simtgadei notiks 2. jūnijā un tie rosina aktīvai sadarbībai un līdzdalībai apkaimes izglītības un kultūras iestādes, ar savu devumu tām iesaistoties valsts jubilejas sagatavošanā un norisēs.

Lai veicinātu šīs apkaimes atpazīstamību, pievērstu uzmanību tās unikalitātei, notiekošajām kultūras un sporta aktivitātēm ikdienā un mainītu sabiedrības priekšstatu par Bolderāju un Daugavgrīvu kā degradētu pilsētvidi, ar Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrības iniciatīvu pirmajā kopīgajā projektā ir apvienojušās gan vietējās skolas - Rīgas 19. vidusskola, Rīgas 33. vidusskola, Rīgas Daugavgrīvas vidusskola, Latvijas Jūras akadēmija, gan Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”, gan Bolderājas bibliotēka, kas saskaņoti veidos apkaimes svētkus, iezīmējot vasaras atnākšanu un savus kopīgos pūliņus, kas tiks pielikti svētku organizēšanā, veltot Latvijas valsts simtgadei un Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai.

Visi plānotie pasākumi apkaimes kartē iezīmēs SALAS un SALIŅAS, savstarpēji savienotas ar takām, kuras jāiestaigā visiem svētku apmeklētājiem.

MŪZIKAS UN MĀKSLAS SALA atradīsies pie Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un tajā visas dienas garumā norisināsies Latvijas jauniešu mūzikas grupu festivāls/konkurss „Boldsound”, kā arī notiks skolas mākslas pedagogu vadītas Radošās darbnīcas.

EKO SALĀ apvienosies Rīgas 19. vidusskola un Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”. Abu šo iestāžu apvienotie pasākumi – koncerts un Eko skolas radošās darbnīcas notiks skolas dārzā.

VĒSTURES UN DROŠĪBAS SALIŅU saimnieki ir Rīgas 33. vidusskola, kas piedāvās skolas muzeja apmeklējumu gida vadībā, kurā var iepazīties ne tikai ar skolas, bet arī ar visas apkaimes vēsturi, savukārt, skolas sporta laukumā, skolas Ugunsdzēsēju pulciņam sadarbojoties ar ugunsdzēsējiem un policistiem, būs dažādas aktivitātes, kas demonstrēs, kā rīkoties dažādās ārkārtas situācijās.

BĒRNU SALIŅA atradīsies Bērnu un jauniešu centrā ”Bolderāja”, kur interaktīvā izstādē varēs iepazīties ar īpašām un nozīmīgām personībām, kuras ir dzīvojušas Bolderājā vai Daugavgrīvā, uzzināt viņu dzīvesstāstus.

SPORTA SALAS norises - sacensības veiklībā un izturībā - notiks Daugavgrīvas vidusskolas stadionā.

DROŠĪBAS SALAS notikumus veidos Latvijas Jūras akadēmija pretīm Bolderājas cietoksnim sadarbībā ar Bolderājas cietoksni un Latvijas Jūras spēkiem.

VĒSTURES SALA būs Bolderājas bibliotēkas telpas, dārzs un vietējā apkaime. Bibliotēkas darbinieki piedāvās gida vadītas ekskursijas pa Bolderāju, iepazīstot Bolderājas vecās ēkas un to vēsturi, apkaimes vēsturisko foto izstādi un iespēju iepazīties ar projektu ”Bolderājas stāsti”.

Svētki plānoti visas dienas garumā no plkst.11.00 līdz plkst. 20.00. Svētkus atklās un noslēgs uz lielās skatuves Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas dārzā.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu