Cēsu kauju 101. gadadiena

Cēsu kauju 101. gadadiena — Latvija 100

Vieta Cēsis

Cēsu kauju 101. gadadiena — Latvija 100

Datums:22.06.2020

22. jūnijā Cēsīs tiks atzīmēta Cēsu kauju 101. gadadiena. Pieminot vairāk nekā gadsimtu senos notikumus un vēsturisko uzvaru, aicinām Latvijas iedzīvotājus un ārvalstu viesus visas dienas garumā piedalīties svētku norisēs Cēsīs.

Vecpilsētas namu pagalmos centīsimies sajust tā laika pilsētas iedzīvotāju noskaņojumu, kad apkārt norisinās karadarbība un jaundibinātās valsts nākotne ir neskaidra. Kopā ar vēsturniekiem un pētniekiem runāsim par Cēsu kauju nozīmi mūsu valsts neatkarības kaldināšanā un nosargāšanā. Brīvdabas kino seansos skatīsimies iedvesmojošas un varonību cildinošas filmas, kas sasaucas ar Cēsu kauju tematiku. Uzvaras dienas vakarā ieskandināsim Līgo dienu Cēsu Pils parka estrādē ar tautas deju uzvedumu un kopīgiem dančiem.

Tā bija nakts uz Līgo svētkiem. Bet nevienā mājā nevajadzēja dedzināt Jāņugunis un dziedāt Līgo. Kaujas ugunis liesmoja tālu pār Vidzemes kalniem, un lielgabali sauca tādu Līgo, kāds nebija vēl dzirdēts Gaujas krastos. Šais lielgabalu kliedzienos mūsu kareivji dziedāja vislielāko prieka un uzvaras dziesmu. Un tad līksma vēsts pārskrēja klusās mājas. Meitas un sievas varēja droši vīt Jāņu vaiņagus. Tos varēja pacelt kā uzvaras un prieka vaiņagus. Tos varēja nest arī uz kapiem kā bēru vaiņagus. Tauta bija uzvarējusi.

/Jānis Akuraters/

Cēsu kauju 101. gadadienas pasākumus rīko P/A "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" sadarbībā ar biedrību "Live Latvija". Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" un Cēsu novada pašvaldības atbalstu.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu