Cēsu Mākslas festivāls

Cēsu Mākslas festivāls — Latvija 100

Vieta Cēsis

Cēsu Mākslas festivāls — Latvija 100

Datums:06.07.2019 — 10.08.2019

Cēsu Mākslas festivālā šogad notiks Latvijas diasporas izcilāko meistaru – pasaulslavenu mākslas lielmeistaru un mūziķu koncertu, izstāžu un literāro lasījumu cikls.

Festivāla komanda ir iecerējusi sniegt vēl plašāku, dziļāk fokusētu un analītiskāku skatījumu uz globalizācijas laikmeta ietekmējošajiem faktoriem Latvijas laikmetīgajā kultūrā un latviešu mākslinieku līdzdalībā pasaules kultūras procesos.

Jaunā rūpnieciskā izstāžu zālē būs vērienīga trimdas mākslas izstāde "Tuvplānā", risinot 21. gadsimta aktuālo jautājumu par nacionālu mākslu globālajā laikmetā.

Izstādei būs 2 daļas:

1) pirmajā daļā multimediāla ekspozīcija atspoguļos dažādu ievērojamu latviešu kultūras personību veikumu ASV un varēs iepazīt spilgtā ekspresionisma mākslinieka Edvīna Strautmaņa darbu retrospekciju. Viņa lielformāta gleznas atrodamas virknē prestižu ASV mākslas muzeju, bet šovasar būs pieejamas Latvijas skatītājam;

2) otrā izstādes daļa atspoguļos autorus, kurus šodienas Latvijas laikmetīgās mākslas aina asociē kā “savējos”, lai arī viņu radošās dzīves telpa pamatā atrodas/atradās ārpus šejienes teritorijas. Izstādes rūpnieciskai videi piemērotus lielformāta darbus radīs Arturs Virtmanis un Indriķis Ģelzis.

Ievērojamo trimdas komponistu - Tālivalža Keniņa, Volfganga Dārziņa, Imanta Ramiņa, Alberta Jēruma, Helmera Pavasara u.c. mūziku varēs dzirdēt četros koncertos Cēsu koncertzālē un Cēsu Sv.Jāņa baznīcā Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra, kora "Latvija" un Trio Palladio izpildījumā.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu