Čurļonis un džezs | Baltijas simfoniskais festivāls 2020

Čurļonis un džezs | Baltijas simfoniskais festivāls 2020 — Latvija 100

Vieta Mūzikas nams "Daile" (K. Barona iela 31, Rīga)

Čurļonis un džezs | Baltijas simfoniskais festivāls 2020 — Latvija 100

Datums:22.10.2020

Čurļonis un džezs | Baltijas simfoniskais festivāls 2020 — Latvija 100

Laiks:19:00

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra organizētais "Baltijas simfoniskais festivāls" tradicionāli apvieno visu Baltijas valstu mūziķus un komponistus. Festivāla koncertā 22. oktobrī piedalīsies Edgars Cīrulis (klavieres), Janis Rubiks (kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), stīgu kvartets: Aleksejs Bahirs, Kristiana Ozolina (vijole), Ivars Brīnums (alts), Dārta Svētiņa (čells), Roks Zubovs (klavieres).

Programmā:

Mikaloja Konstantina Čurļoņa mūzika Edgara Cīruļa, Jāņa Rubika un Roka Zubova aranžējumā.

Latviešu klasiskie un džeza mūziķi kāpj uz vienas skatuves, lai godinātu lietuviešu komponistu un gleznotāju Mikaloju Konstantinu Čurļoni 145. gadadienā. Programmas pamatā ir 1907. gadā radītais Čurļoņa 12 gleznu cikls "Zodiaks", kam gleznotāja mazmazdēls Roks Zubovs, pianists Edgars Cīrulis un basists Jānis Rubiks radījuši atveidojumu skaņās. Dzirdama gan jauno mūziķu oriģinālmūzika un improvizācijas, gan paša Čurļoņa opusi, atmosfēru bagātinās arī meistara gleznas.

Džeza un klasiskās mūzikas pārstāvji nesaspēlējas bieži, bet, ja vadība uzticēta Lielās mūzikas balvas nominantam Edgaram Cīrulim un vienam no inteliģentākajiem latviešu basistiem Jānim Rubikam, nav šaubu par izdevušos rezultātu, par ko iespējams pārliecināties abu mūziķu iepriekšējās programmās un albumos.

Biļetes

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu