Diskusija “Attēls un propaganda”

Diskusija “Attēls un propaganda” — Latvija 100

Vieta Rīgas mākslas telpa (Kungu iela 3, Rīga)

Diskusija “Attēls un propaganda” — Latvija 100

Datums:26.04.2018

Diskusija “Attēls un propaganda” — Latvija 100

Laiks:18:00

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 ietvaros “Rīgas mākslas telpā” 26. aprīlī notiks diskusija “Attēls un propaganda”.

Starpdisciplinārās diskusijas “Attēls un propaganda” dalībnieki pievērsīsies attēlam (fotogrāfijai, grafiskam attēlam, vizuālās mākslas darbam u.c.) kā noteikta vēstījuma instrumentam, skatot tā identitāšu un nozīmju mērķtiecīgu vai nejaušu veidošanos noteiktu diskursu ietvaros.

Sarunas dalībnieki reflektēs par praksēm un tendencēm pagājušajā gadsimtā un mūsdienās, cenšoties identificēt šodien būtiskas un vispārināmas iezīmes attēla kā vizuālas komunikācijas un ideoloģiska instrumenta izmantošanā mākslā, masu un sociālajos medijos, kā arī citās publiskās telpas zonās.

Diskusijā piedalīsies mākslas zinātniece Ramona Umblija, kura pētījusi plakātu mākslu, tostarp konstruktīvistu darbus sociālisma propagandas kontekstā 20. gs. sākumā; mākslas zinātniece un vizuālā antropoloģe Laine Kristberga, piedāvājot atskatīties uz Homo Sovieticus ideoloģisko konstrukciju performanču dokumentācijā 20. gs. 70. gados; komunikācijas pētniece Ilva Skulte, kura dalīsies savā redzējumā par attēla kā informācijas "vadīšanas" instrumenta izmantojumu mūsdienu digitālās bezvadu komunikācijas medijos; vēsturnieks Kaspars Zellis, kurš pētījis propagandas fenomenu nacistu okupētās Latvijas kontekstā un politologs Ivars Ījabs, skatot attēlu politiskās komunikācijas ietvarā. Tēma tiks aplūkota no mākslas zinātnes, vēstures, filozofijas, politikas, komunikācijas un citu humanitāro zinātņu perspektīvas.

No 5. aprīļa Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Rīgā, Liepājā, Cēsīs,  Daugavpilī un Tartu (Igaunija) norisināsies starptautisks laikmetīgas mākslas notikums “Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018”, piedāvājot apmeklētājiem plašu izstāžu, performanču, simpozija, diskusiju un meistarklašu programmu.

Šogad biennāle pievēršas pašizpratnes jautājumiem – kas mēs esam un kas izvēlamies būt laikā, kad sociālā, politiskā un kultūras dinamika piedāvā arvien jaunas pārtapšanas iespējas. Izvēlētais biennāles nosaukums "I Like Your Face", izmantojot sejas metaforu, izceļ komplicētos identitāšu un nozīmju veidošanas procesus. 

Paldies diskusijas atbalstītājiem un sadarbības partneriem: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, AS “Antalis”, Lux Express, arterritory.com, lsm.lv, Latvijas Radio 1, Radio NABA, laikraksts “IR”, interneta žurnāli “Punctum”, “Satori”.

 

Dalībnieki: Ivars Ījabs (LV), Laine Kristberga (LV), Ilva Skulte (LV), Ramona Umblija (LV), Kaspars Zellis (LV)

Moderators: Ilmārs Šlāpins (LV)

Kuratore: Elīna Ķempele (LV)

Attēls: Gustavs Klucis (1895-1938). “Sociālistiskās celtniecības frontē”. Plakāta mets. 1927–1928. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš.

www.rpbiennial.com

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu