Dramaturgam Mārtiņam Zīvertam - 115

Dramaturgam Mārtiņam Zīvertam - 115 — Latvija 100

Vieta Vilces tautas namā un Vilces muižā, Jelgavas novadā

Dramaturgam Mārtiņam Zīvertam - 115 — Latvija 100

Datums:06.01.2018

2018. gada 6. janvārī Vilcē jau otro reizi notiks latviešu dramaturga Mārtiņa Zīverta lugu festivāls– iedzīvotāji Vilces tautas namā un Vilces muižā bez maksas varēs noskatīties vairākas viņa lugas un to fragmentus.

M. Zīverta lugu festivāls Vilcē, kas ir latviešu dramaturga dzimtā vieta, iedibināts pirms pieciem gadiem. Veicinot latviešu dramaturģijas darbu iestudēšanu teātros, nolemts, ka festivāls notiks ik pēc pieciem gadiem, aicinot ciemos dažādus Latvijas teātrus, kuri iestudējuši M.Zīverta darbus.

Šogad festivāls īpašs ar to, ka M. Zīvertam aprit 115 gadi, kas aizritēs Latvijas valsts simtgades zīmē.

Kultūras pārvaldes kultūras darba organizatore Nelda Ķikute stāsta, ka piedalīties festivālā piekrituši četri teātri: Jelgavas Ādolfa Alunāna teātris ar M. Zīverta lugu «Kurrpurrū», Siguldas Tautas teātris ar M. Zīverta darbu «Meli meklē meli», Jelgavas Latviešu biedrības teātris, kas rādīs fragmentus no M. Zīverta lugas «Kaliostro Vilcē» un Annas Eižvertiņas teātris «Skatuve» no Rīgas, kas rādīs M. Zīverta kamerlugas «Tīreļpurvs» fragmentus. Festivāla noslēgumā gan tā dalībniekiem, gan skatītājiem iecerēts pārsteigums no Liepājas teātra aktieriem.

Ieeja uz izrādēm Vilces muižā un Vilces tautas namā ir bez maksas. Precīzs izrāžu norises laiks tiks paziņots decembra beigās.

Plašāka informācija Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā www.jelgavasnovads.lv.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu