"Dzintara tilts" – latviešu-somu kora "Ziemeļmeita" un Alūksnes skolotāju kora "Atzele" kopkoncerti Somijā

"Dzintara tilts" – latviešu-somu kora "Ziemeļmeita" un Alūksnes skolotāju kora "Atzele" kopkoncerti Somijā — Latvija 100

Vieta Loima un Helsinki, Somija

"Dzintara tilts" – latviešu-somu kora "Ziemeļmeita" un Alūksnes skolotāju kora "Atzele" kopkoncerti Somijā — Latvija 100

Datums:09.02.2018 — 10.02.2018

2018. gada 9. un 10. februārī latviešu-somu koris "Ziemeļmeita" diriģentu, Ilmāra Millera un Karola Kisiela vadībā, un Alūksnes skolotāju koris "Atzele", diriģentu Jāna Baltiņa un Inas Perevertailo vadībā, uzstāsies ar koncertprogrammu ”Dzintara tilts” Rietumsomijas pilsētā Loimā un Helsinkos.

Koncerta nosaukums "Dzintara tilts" ir radies no asociācijas, ka abu koru mājvietas atrodas Baltijas jūrai pretējos krastos. Kori ir satikušies uz dzintara tilta.

Alūksnes skolotāju koris "Atzele" no skaistās Ziemeļlatvijas ir atvedis uz Somiju ciemakukuli - latviešu klasiskās kora mūzikas skaistākās melodijas. Koncertprogrammā ir iekļauti spilgtākie skaņdarbi no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku, veltītu Latvijas valsts simtgadei, repertuāra, visiemīļotāko latviešu komponistu, tostarp Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Uģa Prauliņa skaņdarbi.

Latviešu-somu koris "Ziemeļmeita" sveiks vieskori un klausītājus arī ar ziemeļnieciski kolorītajām somu kora dziesmām ka pateicību viesmīlīgajai mītnes zemei Somijai, kura tikko ir nosvinējusi savas pastāvešanas simto gadadienu.

Koncertu galvenā mērķauditorija ir Somijas latvieši un vietejie latviešu kultūras un kormūzikas cienītāji, kuri tiks aicināti muzikālā ceļojumā pa dzintara tiltu, lai kaut uz brīdi varētu iegremdēt pēdas Ziemeļatvijas smilšainajā liedagā.

Ar aktīvu Somijas latviešu diasporas līdzdalību koncerta organizešanā ir iesastīta Loimā pilsētas pašvaldība un Loimā evaņģēliski luteriskā tautas augstskola. Helsinku koncerts notiks vēsturiskajā Baldera zalē Helsinku pilsētas centrā. Kopš dibināšanas brīža kori savā paspārnē ir ņēmusi Latvijas vēstniecību Somijā, neliegdama telpas kora mēģinājumiem. Koris pateicas Vēstniecībai, ar dziesmām kuplinādams Vēstniecības organizētos pasākumus un svinamdienas.

Koris "Ziemeļmeita" ir dibināts 2012. gada. Jau pirmajā darbības gadā "Ziemeļmeita" piedalījās XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar diriģentu Ilmāru Milleru, kora izpildījuma kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies, un to ir novērtējuši arī profesionāļi: 2017. gada koru skatē "Ziemeļmeita" ieguva pirmo vietu latviešu diasporas koru grupā. Kora atpazīstamība savā mītnes zemē ir augusi līdz ar pakāpeniski pieaugošo koncertu daudzumu, kas savukart radījis interesi par kori arī somvalodīgos kora mūzikas cienītājos. Diriģents Ilmārs Millers ir Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) Mākslinieciskās padomes Koru nozares vadītāja biedrs, un darbojas kā virsdiriģents Eiropas Latviešu regionālajos Kultūras svētkos. Koris "Ziemeļmeita" ir aktīvi piedalijies ELA organizētajos diaporas koru pasākumos Briselē, Eslingenē un Stokholmā. Diriģents Ilmārs Millers uz kora mēģinājumiem ceļo reizi nedēļā no Latvijas. Dalība korī sniedz unikālu iespēju ne tikai attīstīt muzikālās iemaņas, bet arī stiprināt sociālās saiknes. Koris pilda nozīmīgu pienākumu, uzturēdams savos dziedātājos piederības sajūtu Latvijai. "Ziemeļmeitas" organizētie koncerti Somijā pulcina kuplu skaitu latviešu pat no vistālākajiem Somijas nostūriem.

2018. gada koncertos "Dzintara tilts" koris "Ziemeļmeita" uzstāsies kopā ar Alūksnes skolotāju kori “Atzele”, kas viesosies pie mums pirmo reizi. Alūksnes skolotāju koris “Atzele” ir dibināts 1986. gadā. Koris nosaukts sena novada – Atzeles vārdā. Kopš 1998.gada kora mākslinieciskais vadītājs ir viens no pieredzes bagātākajiem kordiriģentiem Latvijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas katedras vadītājs, Jāzepa Mediņa mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļas vadītājs, Siguldas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Baltiņš. Kora diriģente ir arī Ina Perevertailo. Koris "Atzele" ar panākumiem ir piedalījies daudzos koru konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī sniedzis neskaitāmus koncertus Latvijā. Kori "Atzele" raksturo augsts muzikālais sniegums un mīlestība pret latviešu kora mūziku. Koncertā "Dzintara tilts" koris iepazīsitinās somu klausītājus ar latviešu klasiskās kormūzikas labāko un krāšnāko materialu.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu