Ekspozīcija "Botānika un mikoloģija"

Ekspozīcija "Botānika un mikoloģija" — Latvija 100

Vieta: Latvijas Dabas muzejs

Ekspozīcija "Botānika un mikoloģija" — Latvija 100

Datums:22.11.2017 — 01.01.2021

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, Dabas muzejā tiks atklāta jauna ekspozīcija „Botānika un mikoloģija”, kas veidota ar mērķi piedāvāt sabiedrībai iespēju izzināt Latvijas savvaļas dabu un tajā notiekošos procesus.

Ekspozīcija būs interesanta un pieejama dažādām sabiedrības grupām – ģimenēm ar bērniem, skolēniem, dabas mīļotājiem, apmeklētājiem ar redzes traucējumiem, pilsētas viesiem, un, protams, jaunā ekspozīcija būs jauks pārsteigums muzeja regulārajiem apmeklētājiem.

Jaunā ekspozīcija interaktīvā un estētiski pievilcīgā veidā apmeklētājiem atklās Latvijas augu un sēņu valsti, kā arī raksturīgākos biotopus – mežu, pļavu un purvu.

Ekspozīcijas telpā vispirms uzmanību piesaistīs pamatīgi dažādu sugu koku stumbri, kas, pateicoties Latvijas Valsts mežu atbalstam, uz muzeju atceļojuši no Ziemeļlatvijas, un, ar tajos atrodamo informāciju, darbojas kā savas sugas vēstneši. Tāpat kā mežā vietām iemirdzas gaišākas laucītes, ekspozīciju vitrīnās atsegsies divu Latvijai ļoti raksturīgu ainavu – purva un pļavas – diorāmas, bet līdzās biotopu ainavām spilgtās krāsās iemirdzēsies sēņu mulāžas, modelis, kurā būs redzama dzegužkurpītes attīstība un apputeksnēšana un, protams, augu herbāriji.

Rūpīgiem dabas pētniekiem būs iespēja iedziļināties augu un sēņu sugu aprakstos, vingrināties sugu atpazīšanā un pētīt objektus tuvplānā caur palielināmo stiklu. Mazākie apmeklētāji varēs iepazīt savvaļas ogas un sēnes, spēlējot uz taustes un redzes sajūtām balstītas spēles.

Ekspozīcijas veidotāji cer, ka, izprotot un atpazīstot mūsu dabas vērtības, sabiedrībā veidosies lepnums par tām un pozitīva attieksme pret apkārtējās vides saudzēšanu.

Projekta „Botānikas ekspozīcijas izveidošana Latvijas Dabas muzejā” īstenošana uzsākta 2015. gadā. Apmeklētājiem jaunā ekspozīcija atvērta Latvijas simtgades priekšvakarā – no 2017. gada 22. novembra. Ekspozīcija būs pieejama ilglaicīgi. 

Ekspozīcija tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Paldies par sadarbību AS "Latvijas Valsts meži".

Rada un dara: Latvijas Dabas muzejs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu