Festivāls "Latvijas Goda aplis"

Festivāls "Latvijas Goda aplis" — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Festivāls "Latvijas Goda aplis" — Latvija 100

Datums:25.11.2017 — 18.11.2018

Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.

Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavu izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam Staro Rīga 2018.

Plašāka informācija: godaaplis.lv

 

"Latvijas Goda apļa" pamatprincipi:

CIEMOŠANĀS: Latvijas mēroga kultūrtūrisma maršruts, kas uzlabo mūsu pašu zināšanas, veido stāstus par Latviju un veicina Latvijas apceļošanu valsts simtgadē.

GODINĀŠANA: vietējas nozīmes kultūrvēsturisku faktu, notikumu, vietu, personību izcelšana un izrādīšana. Latvijas tradīciju un novadu kultūras daudzveidības godināšana.

SVINĒŠANA: vienas dienas vai nedēļas nogales pasākumu programma:

- daudzveidīgi, katram novadam raksturīgi pasākumi,

- aktīvā atpūta un sporta aktivitātes,

- izzinošas nodarbes,

- pasākumi ģimenēm ar bērniem,

- gaismas objekti, gaismas instalācijas, īpaši ainaviski izgaismojumi vai multimediāli gaismas uzvedum ikvienā novadā.

Latvijas valsts simtgadi gaidot, iepazīsim un no jauna pārliecināsimies, cik mūsu zeme ir skaista un aicinoša, bet cilvēki - aktīvi un radoši!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu