Fotoizstāde „Ielas anatomija. Maskavas iela”

Fotoizstāde „Ielas anatomija. Maskavas iela” — Latvija 100

Vieta Spīķeru kvartāls, Rīga

Fotoizstāde „Ielas anatomija. Maskavas iela” — Latvija 100

Datums:04.06.2018 — 18.06.2018

Spīķeru kvartālā, Rīgā apskatāma fotoizstāde „Ielas anatomija. Maskavas iela”. 

Ideja par fotoprojektu „Ielas anatomija. Maskavas iela” radās 2004. gadā, kad notika pirmā Rīgas Austrumu izpilddirekcijas (toreiz Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija) rīkotā fotoizstāde „Skatienu krustpunkti. Maskavas forštate” sadarbībā ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju.

2005. gadā izpilddirekcija uzrunāja fotogrāfus Juri un Arni Kalniņus, tika uzsākts atsevišķs fotoprojekts „Ielas anatomija. Maskavas iela”, sākotnēji fotografējot Maskavas ielas ēkas, fiksējot konkrētā laika situāciju, pamazām ieejot arvien dziļāk ielas gaisotnē, sadzīvē un Maskavas ielai piemītošajās noskaņās.

2018. gada pavasarī un vasarā, Latvijas simtgades gadā, daļa no Jura un Arņa Kalniņu fotografētā materiāla pirmās daļas būs aplūkojama pilsētvidē Maskavas forštatē fotoizstādē ar tādu pašu nosaukumu – „Ielas anatomija. Maskavas iela. Ielas noskaņas.” Jūnijā izstāde būs skatāma Spīķeru kvartālā.

Ilgstoši fotografējot Maskavas ielu viens no projekta autoriem Juris Kalniņš atzīst: „Katra fotografēšana prasa izšķiršanos, koncentrēšanos uz objektu un koncepciju. Brīžiem izšķiršanās ir grūta. Dažādos laikos vienā un tajā pašā vietā var rasties dažādas fotogrāfijas. Atkarībā no tā brīža domām un izjūtām. Galvenais ir cieņa pret fotografējamo objektu un cilvēku”.

Fotoizstāde ir viens no Latvijas valsts simtgades svinību Rīgas pilsētas pasākumu programmas projektiem.

Informāciju sagatavoja: Aija Briede, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Sabiedrisko attiecību un kultūras projektu vadītāja, tālr.: 28347847

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu