Latvijas valsts simtgades gada atklāšana – multimediāla izrāde “Gaismas raksti”

Latvijas valsts simtgades gada atklāšana – multimediāla izrāde “Gaismas raksti” — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas valsts simtgades gada atklāšana – multimediāla izrāde “Gaismas raksti” — Latvija 100

Datums:18.01.2018 — 21.01.2018

No 2018. gada 18. līdz 21. janvārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas valsts simtgades gada atklāšana – multimediāla izrāde “Gaismas raksti”. 

IZRĀDI LTV.LV ARHĪVĀ SKATIES ŠEIT

PAR IZRĀDI:

“Gaismas raksti” būs laikmetīgs stāsts par to, kur savu spēku smelties mūsdienīgam latvietim, par mūsu valsti, kuru ar katru nodzīvoto brīdi radām mēs paši, un par kultūras elpu, kuru saņemam no iepriekšējām paaudzēm un, tulkotu sava laika toņkārtā, iepūšam savos bērnos.

 

Scenogrāfs Voldemārs Johansons: “Izstādes telpu veido viss Gaismas pils pirmais stāvs, tāpēc iestudējuma noformējumu veido objekti dažādos telpas punktos. Vides veidošanā iesaistīti kinetiski, pārvietojami objekti, gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība. Tāpat arī skatītājiem izrādes laikā ir brīvība izvēlēties individuālu skatupunktu.” 

Režisors Viesturs Meikšāns: ""Gaismas raksti" ir veltījums Latvijas nākamajai simtgadei. Tam, kādu mēs vēlētos redzēt Latviju un tās iedzīvotājus nākamajos 100 gados. Cilvēkus, kas dzīvo multikulturālā vidē, kurā apvienojas gan latviskā dzīves ziņa, tradicionālā un folkloras gaismā, gan atvērtā pasaules kultūras telpa, ar mākslu visplašākajā tās izpausmē. 

 

"Gaismas raksti" būs laikmetīgs skatuves darbs par spēju saprasties ar savām saknēm, tautu un sevi. Gan muzikāli, gan telpiski, gan sižetiski mēs centīsimies radīt spilgtu pasauli, kurā galvenā loma ir atvelēta Latvijas dabai un tam, kā cilvēki to uztver un sadzīvo ar to. Cilvēki ir gaismas raksti, kurus veido daba. Mēs vēlētos, lai šie raksti būtu skaidri, daudzveidīgi un spilgti."

 

Jānis Šipkēvics, balss, sintezatori, elektronika
Miķelis Putniņš, ģitāra, elektronika
Asnate Rancāne, vijole
Guntars Prānis, ratalira
Ieva Nīmane, pūšaminstrumenti
Anda Eglīte, kokle
aktieri un dejotāji
Latvijas Radio koris

Mūzikas autori: Jānis Šipkēvics, Mārtiņš Viļums
Teksts: latviešu tautasdziesmas, Ilmārs Šlāpins
Scenogrāfija / telpa: Voldemārs Johansons
Muzikālais vadītājs: Kaspars Putniņš
Režisors: Viesturs Meikšāns

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu