Grāmatas "Latvijas sporta lepnums – 1918-2018" atvēršana

Grāmatas "Latvijas sporta lepnums – 1918-2018" atvēršana — Latvija 100

Vieta Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīgā

Grāmatas "Latvijas sporta lepnums – 1918-2018" atvēršana — Latvija 100

Datums:29.10.2018

Grāmatas "Latvijas sporta lepnums – 1918-2018" atvēršana — Latvija 100

Laiks:13:00

Grāmatā “Latvijas sporta lepnums 100” apkopoti iedvesmojoši stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem.

“Mēs varam būt lepni par ikvienu sportistu, kas pasaulē pārstāv Latviju un piedalās cīņā par medaļām. Un tādu mums ir daudz. Šīs grāmatas varoņi un notikumi, runājot sporta terminoloģijā, ir kā finālsacensību dalībnieki. Mums ļauts iepazīt labākos no labākajiem. Grāmatas varoņu sasniegtais un notikumi nav zuduši no cilvēku atmiņām, ir izturējuši laika pārbaudi un joprojām atgādina par Latvijas sporta varējumu,” grāmatas ievadā saka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Grāmatas tapšana ir pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kurā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas. 480 lappušu biezajā izdevumā atradīsim iedvesmojošus un emocionālus stāstus, vairāk nekā 400 ilustrācijas un fotoattēlus no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem.

Tas viss veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par sportā simts gados noieto ceļu – no pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos.

Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot. Lai stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem, iedvesmo mūs būt labākiem, stiprākiem un laimīgākiem! Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta muzejs saka lielu paldies visiem iesaistītajiem – sportistiem, sporta organizācijām, autoru kolektīvam un ikvienam atbalstītājam par nesavtīgo darbu, idejām, par to, ka visi kopā esam radījuši fantastisku vēstures liecību, kas ir vēl viena skaista dāvana mūsu Latvijai 100 dzimšanas dienā!

Avots: www.izm.gov.lv 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu