Izrāde "Dvēseļu utenis"

Izrāde "Dvēseļu utenis" — Latvija 100

Vieta Dirty Deal Teatro (Talsu iela 1, Rīga)

Izrāde "Dvēseļu utenis" — Latvija 100

Datums:17.09.2017 — 21.06.2020

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī, pasākuma norises laikā vai formātā iespējamas izmaiņas, tāpēc pirms pasākuma norises aicinām pārliecināties par aktuālo informāciju pie pasākuma rīkotāja.

 

Izrādes centrā atrodas Latvijā dzīvojošu sešu studentu kopiena, kuru likteņus izsķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.

Galvenie varoņi savus priekšstatus viens par otru veido nevis reālajā sadzīvē, bet no savu tēvu, vectēvu un pat vecvectēvu nostāstiem un populistiskiem ierakstiem sociālajos tīklos, kā rezultātā mierīga līdzpastāvēšana kļūst tikpat kā neiespējama.

Izrādes laikā seši studenti metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem. "Dvēseļu utenī" šķietami sadzīviska konflikta laikā tiek dekonstruēti iepriekšējo paaudžu radīti mīti par nacionālo identitāti, lai neļautu savu vectēvu bailēm un aizvainojumiem noteikt mūsdienu jauniešu izvēles un cīnītos par kopīgu vērtību sistēmu, kuras centrā atrodas cilvēks.

Radošā komanda

režisore: Inga Tropa
dramaturģe: Justīne Kļava
skaniskais risinājums: Jēkabs Nīmanis
scenogrāfe, māksliniece: Pamela Butāne
gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers
videomāksliniece: Austra Hauks
spēlē: Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Reinis Boters, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Igors Šelegovskis, Ance Strazda
projekta menedžere: Ance Strazda

Izrāde saņēmusi "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvas kategorijās "Gada izrāde", "Gada mazās formas izrāde", "Gada jaunais skatuves mākslinieks" (Igors Šelegovskis), "Gada video mākslinieks" (Austara Hauks), "Gada muzikālās partitūras autors" (Jēkabs Nīmanis).

Plašāk par izrādi un biļetēm www.dirtydealteatro.lv

*Būtiska informācija skatītājiem – izrādes laikā vairākās ainās aktieri smēķē.

Izrāde tapusi Latvijas valsts simtgades programmā. 

Rada un dara: Dirty Deal Teatro

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu