Izrāde "Pūt, vējiņi!"

Izrāde "Pūt, vējiņi!" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālais teātris, Rīga

Izrāde "Pūt, vējiņi!" — Latvija 100

Datums:13.09.2018 — 21.06.2020

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī, pasākuma norises laikā vai formātā iespējamas izmaiņas, tāpēc pirms pasākuma norises aicinām pārliecināties par aktuālo informāciju pie pasākuma rīkotāja.

 

 

Kur slēpjas “Pūt, vējiņu” fenomens? Vai tiešām poētismā un ilgās? Rakstot lugu, Rainis ilgojās pēc Latvijas, bet mums viņa jau ir. Kas tad šodien ir šīs ilgas? Un pēc kā? Pēc Ulda muskuļu spēka, kas jādzesē dzerot? Pēc Barbas absolūtā godīguma, kas viņu iedzen Daugavā? Kāpēc šī ir populārākā Raiņa luga?

Skanot Imanta Kalniņa leģendārajai kinomūzikai, aktieri dzīvo cilvēku “audeklā” ieaudīs savu varoņu likteņus, izspēlēs Raiņa lugu kā kanonu. Paturot acu priekšā Latvijas simtgades vasaras Dziesmu un deju svētkus. Ar domu par rītdienu.

Izrādē tiek izmantotas Kurzemes novada etnogrāfisko tautas tērpu reprodukcijas no TDA “Līgo” kolekcijas.

Autors: Rainis | komponists: Imants Kalniņš | režisors: Elmārs Seņkovs | scenogrāfe un vizuālās koncepcijas autore: Monika Pormale | lomās: Agnese Cīrule, Laura Siliņa, Jēkabs Reinis, Raimonds Celms, Kārlis Reijers, Lolita Cauka, Lāsma Kugrēna, Inga Misāne-Grasberga, Madara Botmane, Ģirts Jakovļevs, Esmeralda Ermale, Astrīda Kairiša, Uldis Dumpis.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu