Izrāde "Septiņi vakari"

Izrāde "Septiņi vakari" — Latvija 100

Vieta Jaunlutriņu tautas namā

Izrāde "Septiņi vakari" — Latvija 100

Datums:03.11.2018

Izrāde "Septiņi vakari" — Latvija 100

Laiks:20:00

2018.gada 3.novembrī pirmizrādi piedzīvos Jaunlutriņu amatierteātra izrāde “Septiņi vakari”. Tas ir stāsts par Latvijas viensētu gadsimta garumā, aptverot tur dzīvojošās Ozolu dzimtas astoņas paaudzes. Šis stāsts veicina lepnumu par Latvijas lauku gadsimtu garumos uzkrāto spēku un savdabību, to nozīmi mūsu latviskajā identitātē.

Lugas autore ir rakstniece un publiciste Dace Judina. Luga ir viņas romāna “Septiņi vakari” dramatizējums. Autore romāna ievadā raksta: “Mēs nākam no Mātes un Tēva. No Ģimenes un Dzimtas. No Mājām. No savu senču mājām. Stāstu ar mājām ir daudz. Neskaitāmi. Tāpat ka pašu māju. Aiz katras – cilvēki. Ģimenes. Dzimtas. Likteņi. Veiksmes stāsti. Laimes brīži un diemžēl arī traģēdijas. Mūsu atmiņa.” Izrādes režisore Sandra Medne stāsta, ka “Jaunlutriņu aktieri, strādājot pie šī uzveduma lomām, izdzīvo saistību ar savu dzimtu gaitām vēstures līkločos. Un saka paldies saviem senčiem, kuri ar savām dzīvēm un saviem darbiem ir daļa no Latvijas vēstures.”

Latvijas simtgades svinību laikā daudz runājam par valstsgribu, patriotismu, lepnumu par savu valsti, un tas ir ļoti svarīgi. Un tikpat svarīgi, lai šis iedvesmas vilnis būtu ne tikai pilsētu centros, bet katrā lauku pagastā, katrā lauku mājā, tādēļ Jaunlutriņu teātris kopā ar rakstnieci Daci Judinu un mūziķi Arturu Nīmani radījuši kultūras notikumu, ar kuru lauku cilvēki spēj asociēties, gūt lepnumu par sevi kā Latvijas lauku iedzīvotājiem.

Nākamās izrādes plānotas 11.novembrī Kursīšos plkst. 12:00 un Zvārdē plkst.15:00. 

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un Saldus novada dome.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu