Izstāde "Heraldika mūsdienu Latvijā"

Izstāde "Heraldika mūsdienu Latvijā" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Izstāde "Heraldika mūsdienu Latvijā" — Latvija 100

Datums:09.11.2018 — 24.03.2019

9. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālē atklāja izstādi "Heraldika mūsdienu Latvijā", kurā pirmo reizi vienkopus apskatāmi visu Latvijas pilsētu, novadu un pagastu ģerboņi.

Ekspozīcijā demonstrēts heraldikas lietojums ikdienā, kā arī valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumu paraugi. Īpaša vieta izstādē atvēlēta Latvijas nozīmīgākā nacionālā simbola – valsts lielā ģerboņa tapšanai. Šī izstāde ir veltījums Latvijai tās 100. gadadienā, atskatoties uz Valsts heraldikas komisijas paveikto un cildinot Latvijas civilo heraldiku.

Valsts heraldikas komisija tika izveidota 1988. gadā un darbojas līdz pat šai dienai. Komisijas darbības lauks ir visai plašs – sākot no pamatuzdevuma – valsts, pašvaldību, institūciju, organizāciju un privātpersonu heraldiskās sistēmas veidošanu un uzturēšanu; atbildību par valsts simbolu – ģerboņa un karoga un to attēlu izmantošanu un lietošanu, gan arī  – valsts un pašvaldību institūciju un organizāciju apbalvojumu mākslinieciskā dizaina kvalitāti. 30 intensīva darba gadu laikā visām 76 Latvijas pilsētām, 110 novadiem un 157 pagastiem ir atjaunoti vai no jauna izveidoti to vizuālās identitātes iemiesojumi – ģerboņi.

Izstādi "Heraldika mūsdienu Latvijā" organizē Valsts prezidenta kanceleja, un tā būs apskatāma bez maksas LNB DARBA LAIKĀ līdz 2019. gada 24. martam.

 

Papildu informācija:
Laura Jansone
Komunikācijas speciāliste
Valsts prezidenta kanceleja
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tālr.: +371 67092123

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu